Anzhi Machackala: Dříve miliardářský klub zažívá další pád

 Anzhi Machackala: Dříve miliardářský klub zažívá další pád

Ještě před pár lety patřil klub z Dagestánu k nejbohatším klubům nejen v Rusku ale také na celém světě, a proto pro něj nepředstavovalo problém, aby si koupil jakéhokoliv hráče, na jakého ukázal. Tři roky už dávno utekly a Machačkala je na pokraji krachu. Nejenom, že se propadla do třetí ruské ligy, ale teď Machačkale hrozí, že se může propadnout dokonce do čtvrté amatérské ligy.

V roce 2011 klub koupil miliardář Sulejman Kerimov a pět let do ní pumpoval peníze  co to šlo. Přišel Samuel Eto’o, Roberto Carlos, Lassana Diarra. Na lavičce seděl nizozemský trenér Guus Hiddink a po něm i třeba Pavel Vrba. Miliardář Kerimov měl představu, že z Anži udělá fotbalový klub evropského formátu. Jenže, když se jeho představy nenaplnily tak jak chtěl ,”fotbalová hračka” ho omrzela. I přes to, že se klub prodral do špičky ruské ligy a hrál o evropské poháry.

Následoval pád. V minulé sezóně Anži vypadla z ruské ligy a ani ve druhé lize se moc neohřála, proto z ní byla vyřazena kvůli narůstajícím finančním problémům a skončila až ve třetí lize. Její potíže ale nekončí ,i když se momentálně krčí na posledním 16. místě po odehrání 18 kol. Kontroloři chtějí , aby klub zaplatil dluhy na daních  a to ve výši 50 milionů rublů, což je v přepočtu  cca 18 miliónů Kč. A protože Anži nedisponuje  tak velkou finanční částkou, tak jí exekutoři zabavili všechna auta včetně klubového autobusu a jejich prodejem se umoří dluhy aspoň pár věřitelů.

Podle ruských médií mohou přijít i sportovní sankce a Machačkala skončí ve čtvrté amatérské lize.

lukas