Blíží se konec úspěšné éry Realu Madrid?

 Blíží se konec úspěšné éry Realu Madrid?

Real Madrid je pod obrovským tlakem a pokud nepřijde změna, může přijít konec jedné slavné éry tohoto velkoklubu.

Toto je několik důvodů, proč to tentokrát Bílý balet nezvládne :

1) Florentino Perez

Tento stavební magnát ví a vždy věděl, co dělá. Z Realu vytvořil nejlepší klub světa, získal množství hvězdných hráčů a dokázal klub držet po ekonomické stránce. Mnoho fanoušků je však názoru, že se klub nezvedne, dokud bude právě tento muž na pozici prezidenta. Důvodů může být hned několik, například nákup hráčů, kteří nemají zkušenosti na to, aby se výrazně zasloužili o vzestup (Vinicius, Rodrygo, Diaz, …). Také odchod Ronalda a Zidana příliš nepomohl. Tyto činy mu někteří fanoušci nemohou odpustit. Zdá se, že pokud to Real opravdu nerozchodí, může mít Peréz velký problém.

2) Dlouhodobá krize

V minulosti, když Real Madrid prohrál jeden, dva zápasy, média i fanoušci mluvili o krizi. Není to tak dávno, co Bílý Balet remizoval na hřišti Villarealu 2:2, a trenér Solari řekl, že jeho tým musí ocenit i remízy. Za toto prohlášení slíznul kritiku od novinářů. Následně přišla prohra na domácím hřišti s Realem Sociedad 0:2. V La Lize je odehrána polovina sezony a krize Merengues trvá už opravdu dlouho.

3) Mentalita

Kde jsou ty časy, kdy se z táboru jednoho z nejmocnějších klubů mluvilo o titulech, vítězstvích triumfech a rekordech ? Dnes ? Bale, který měl být po odchodu Ronalda tahounem týmu, je neustále zraněný, Kroos, Modrič, Isco, Benzema, Carvajal jsou spojeni s přestupovými spekulacemi a jeden ze symbolů posledního úspěchu, brankář Keylor Navas je nespokojený, protože „zbytečný nákup“ Thibaut Courtois ho odsunul na vedlejší kolej.

4) Žádný Zidane

Každý je nahraditelný, ale někteří se nahrazují mnohem hůře než jiní. Zidane jako trenér – začátečník dokázal z Realu udělat nejlepší klub světa. Po neshodách s vedením odešel a na jeho místo přišel Julen Lopetegui, který absolutně pohořel a dostal výpověd. Žezlo přebral Santiago Solari, který třebaže začal slibně, dnes sbírá více kritiky než bodů. Spekuluje se, že brzy klub opustí i on. Real nutně potřebuje osobnost na lavičce.

5) Přesycení úspěchy

Jako jeden z důvodů se také uvádí, že hráči jsou jednoduše přesycení úspěchy. Možná na tom něco je. Když každý rok vyhrajete téměř všechno, stane se to všedním. Proto možná někteří hráči můžou mít problém najít motivaci vybičovat se k maximálním výkonům.

6) Absence lídrů

Může to znít až ironicky. Sergio Ramos je vynikající stoper, Thibaut Courtois kvalitní golman, Marcelo, Bale, Modrič nebo třeba Kroos jsou výborní fotbalisti.  Tito hráči ale nejsou rození lídři, kteří na sebe dokážou vzít zodpovědnost v jakékoliv situaci. Jedinou vyjímkou může být Ramos, který však letos nehraje ani svůj standard.

7) Cristiano Ronaldo

Můžete o milovat nebo nenávidět, ale dobře víte, že je to výborný fotbalista. Vyrovnané zápasy, ve kterých se nedařilo, často dokázal rozhodnout právě on. Za čas jeho působení v klubu Real vyhrál čtyřikrát Ligu mistrů a k tomu mnoho dalších trofejí. Ronaldo se zařadil mezi legendy klubu a jeho absence je prostě vidět.

lukas