Chystá se návrat Patrika Berglunda?

 Chystá se návrat Patrika Berglunda?

Patrik Berglund v letošním ročníku NHL odehrál pouze 23 zápasů, během kterých nasbíral pouhé čtyři body. Koncem roku 2018 z ničeho nic opustil svůj tehdejší tým a odletěl domů. Nikdo o něm nic nevěděl.

Švédský útočník nyní prožil prazvláštní sezónu. Mužstvo, které ho draftovalo a oddaně jim sloužil přes deset sezón, ho vyměnilo do Buffalo Sabres. Tento trejd Berglund nesl velmi špatně a to se projevilo na jeho výkonu. Za Buffalo odehrál dvacet tři zápasů, během kterých si připsal pouhé čtyři body (2+2). Díky tomu mu trenéři dopřávali méně a méně času na ledě. Pro švédského útočníka to bylo velmi těžké období. Jak se sám vyjádřil: „Nesouhlasil jsem tam se spoustou věcí. Jaké měli plány, jaké jsem měl mít úlohy na ledě. Prostě jsem si neužíval hokej. V té době jsem nechtěl výměnu, já jsem nechtěl nic. Jenom jsem si řekl, že z toho chci pryč.”

V prosinci roku 2018 z ničeho nic odcestoval domu do Švédska. Nikdo o něm nic nevěděl. Klub mu právem vypověděl smlouvu a tak se Patrik Berglund stal volným nechráněným hráče. Peníze ho nezajímali a chtěl jen být šťastný a to v Buffalu rozhodně nebyl. To potvrzují jeho slova: Nemyslím si, že smlouva a peníze jsou ty nejdůležitější věci. Hokej je něco, co miluju. Je to má vášeň. To, co se stalo loni v létě, bylo strašné. Nebyl jsem šťastný.”

Zkoušel i jiné sporty například golf, ale to není ono. Pořád u něho převládá hokejová chuť. V hlavě si srovnal všechny myšlenky a priority a nyní je připraven. Je otevřený všem nabídkám, chce mít otevřenou cestu za Atlantik, ale vzal by i nabídku z Evropy. Nyní sleduje finále o Stanley Cup a je pochopitelné, že fandí svým kamarádům ze St. Louis.

KDE BY JSTE HO RÁDI VIDĚLI?

lukas