Další pokus? Opava opět jedná se strategickým partnerem

 Další pokus? Opava opět jedná se strategickým partnerem

Nový strategický partner pro SFC Opava? Tato varianta tu už několikrát byla, ale ani jednou se nesetkala s úspěchem. Poslední možností byla investiční a bankovní společnost Martina Groha, která ale v daném termínu nesložila potřebnou kauci. Navíc byly problémy s pověstí jejího majitele, na kterého byly uvaleny exekuce.

Podle nového předsedy představenstva Petra Glončáka (spolumajitele krnovské společnosti Alubra) byla zahájena jednání s novým strategickým partnerem. 

Vyjádření:
Vize je taková, že v první řadě je třeba stabilizovat klub ekonomicky. Na tom intenzivně pracujeme. S tím souvisí aktuálně hlavní cíl, a to zachovat v Opavě nejvyšší soutěž. Chceme se dlouhodobě v první lize zabydlet a posouvat klub výše. Mít kvalitní kostru týmu a k ní zabudovávat vlastní mladé hráče a fotbalisty, které si vytipujeme třeba v nižších soutěžích. Jak na tom Opava finančně je, ukáže audit. Ale pracujeme na tom, aby problémy nebyly. Jednáme s partnerem, který by měl finančně vstoupit do opavského fotbalu. Konkrétní ale být nemohu, jsme ve fázi jednání. Finance ale máme přislíbeny. Mohu jen prozradit, že se jedná o českou firmu se záběrem po celém světě. Když jsme se zástupcem zmiňované firmy hovořili, dali jsme mu dvě nabídky na spolupráci. Bylo nám řečeno, že by chtěli vyloženě vlastnit akcie. Alois Grussmann dělá svou práci dobře, daří se mu uvádět do velkého fotbalu hráče z nižších soutěží, restartovat kluky, kteří v jiných klubech tolik nehrají. Do sportovní stránky mu nikdo mluvit nebude. To samé platí o technickém řediteli Jaroslavu Rovňanovi.

lukas