Kdo vyhraje PL? Liverpool nebo Manchester City?

Fotbalová Premier League se nám dostává do své závěrečné čtvrtiny a pohled na současnou tabulku se zatím příliš neztotožňuje s předsezónními předpoklady, v  nichž odborníci i bookmakeři stavěli Manchester City do pozice jasného favorita na titul a nedávali dalším týmům větší šanci na přiblížení se.

Situace však byla od začátku soutěže rozdílná.  Liverpool zdatně týmu z Manchesteru sekundoval a nikdy ho nepustil do většího než tříbodového trháku. Během předvánočního času si však Citizens vybrali slabší období, když během dvou týdnů nestačili na Chelsea, Crystal Palace i na Leicester, čímž Liverpoolu darovali devítibodový náskok. První zápas roku 2019 svedl právě tyto dva největší kandidáty na titul do vzájemnému souboje, který doma na Etihad Stadium proměnil ve vítězství Manchester City v poměru 2:1. Tento výsledek dal honbě za mistrovským primátem opět nové rozměry, jelikož v následných 4 zápasech Liverpool ztratil dvakrát body po remízách a dovolil tak Manchesteru dostat se na dostřel.

V současné době chybí ještě sehrát celých 10 zápasů, ve kterých se může stát opravdu cokoliv, nicméně Tottenham, jenž zaujímá v tabulce 3.příčku, má na druhé Citizens osmibodovou ztrátu a navíc se nejeví v takové formě jako první dva týmy. Los mají oba tabulkoví lídři podobný, proti týmům tzv. „Velké anglické šestky“ chybí  oběma zmíněným týmům sehrát už pouze dva zápasy a zbylých osm odehrají proti papírově slabším soupeřům, kteří jim také mohou ovšem pořádně zatopit, pokud jim půjde o záchranu nebo o 7.příčku znamenající nejspíše postup do fotbalové Evropy.

Faktem hovořícím proti Manchesteru City je to, že budou nejspíše muset odehrát minimálně o čtyři zápasy více, neboť ještě hrají FA Cup a v Lize mistrů si vytvořili do odvety s německým Schalke takový náskok, který je v klidu dotáhne do dalšího kola, zatímco u Liverpoolu je pravděpodobné, že odvetný zápas proti Bayernu Mnichov bude poslední, který v letošní sezoně mimo anglickou ligu odehrají.

My si myslíme, že na titul dosáhnou spíše borci z Liverpoolu, neboť se na nich projeví větší touha po trofeji, na kterou už 29 let čekají. Dalším faktorem hovořícím pro Liverpool by měla být již zmíněná únava hráčů Manchesteru vzhledem k jejich nabitému programu. Fotbal se však hraje na góly a může se tedy stát, že se ještě dočkáme nejednoho překvapení. Při přihlédnutí k současným formám obou týmů se názor, že by letos zvedl ušatou trofej nad hlavu jiný tým, zdá spíše z kategorie sci-fi.

PODÍVEJTE SE JAKÝ MAJÍ OBA TÝMY LOS DO KONCE SOUTĚŽE

Na obrázku může být: 2 lidé, text