Kdo získá extraligový titul?

 Kdo získá extraligový titul?

Tygr nebo drak? Kdo zvedne nad hlavu Pohár T. G. Masaryka? Finále bude souboj dvou nejlepších celků po základní části.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC

Tento klub byl založen v roce 1956 pod názvem TJ Lokomotiva Liberec. V současné době patří mezi týmy, které každou sezónu bojují o nejvyšší příčky. V sezóně 2015/16 získal Liberec svůj úplně první historický titul mistra České republiky.  Ve stejné sezóně dokázali získat i Prezidentský pohár, který je určen pro vítěze základní části. Podobný kousek by se jim zároveň mohl podařit i letos, jelikož i v letošní sezóně se 101 body vyhráli základní část. V sezóně 2016/17 se také dokázali dostat až do finále, ale v něm nestačili na skvělý výkon brněnské Komety. V letošní sezóně to Liberci opravdu neskutečně šlape. Jak jsme již zmiňovali, dokázali nejprve vyhrát základní část, čímž si zajistili fakt, že vždy sérii budou začínat na domácím ledě. Ve čtvrtfinále porazili Mladou Boleslav 4:1 na zápasy. V semifinále je čekal velmi těžký soupeř a to brněnská Kometa. Každý měl v hlavách finále v minulé sezóně, ale nakonec z tohoto semifinále se radovali právě Bílí Tygři, kteří dokázali svého soka porazit 4:2 na zápasy. Každé utkání bylo vyprodané, byla to skvělá podívaná. Bylo k vidění několik zajímavých šancí, soubojů a dalších momentů, které patří k play-off. Liberec na svého si musel počkat.

HC OCELÁŘI TŘINEC

Tým HC Oceláři Třinec byl založen v roce 1929 pod názvem SK Třinec. První titul dokázali vybojovat v sezóně 2010/11. V posledních letech hrají nahoru dolů. V sezóně 2011/12 skončili až na desáté příčce. V dalších dvou sezónách obsadili čtvrté místo. V sezóně 2014/15 se dokázali dostat do finále, kde nestačili na Litvínov. O sezónu později skončili již v předkole. V sezóně 2016/17 ve čtvrtfinále podlehli Chomutovu a skončili na páté pozici. Minulou sezónu si svůj výkon dokázali pohlídat a opět se dostali do vysněného finále, kde ale nestačili na výborně rozjetou brněnskou Kometu. V letošní sezóně po základní části skončili na druhém místě se ziskem 99, pouhé dva body ztráceli na první Liberec. Ve čtvrtfinále vyřadili Vítkovice 4:0 na zápasy. Semifinále už to nebyla taková poklidná jízda. Proti nim stála plzeňská Škodovka, která svému soupeři nedala nic zadarmo. Série nakonec dospěla až do rozhodujícího sedmého zápasu, ve kterém dokázala porazit Indiány 5:1, a sérii zvládly 4:3 na zápasy. Plzeň po porážce získala bronzové medaile.

POHÁR T. G. MASARYKA

Tento pohár je udělován od sezóny 2013/14 Je vysoký 73,8 cm a váží zhruba patnáct kilo. Jsme velice zvědavý, kdo ho nakonec v letošní sezóně zvedne nad svojí hlavu. Budou to Oceláři z Třince nebo Tygři z Liberce? Finále bude velmi napínavé a zajímavé, myslíme si, že se bude rozhodovat až v posledním sedmém zápase a nakonec se z vítězství bude radovat tým ze severu Čech.

SEZÓNA TÝM
2013/14 PSG Zlín
2014/15 HC Verva Litvínov
2015/16 Bílí Tygři Liberec
2016/17 HC Kometa Brno
2017/18 HC Kometa Brno
2018/19 ?

lukas