Kdo získá v letošní sezoně Hart Trophy?

Základní část zámořské NHL se pomalu schyluje ke konci. V každé sezóně se najde někdo, kdo nad ostatními výrazně vyčnívá, a tím pádem se z něho stává kandidát na prestižní Hartovu trofej. Pro její získání však nemusíte hrát ani v mužstvu, které patří mezi ty nejlepší v soutěži. Toto je 7 kandidátů, kteří by si mohli Hart Trophy odnést domů.

Sidney Crosby, kapitán Pittsburghu byl v poslední době opět velmi produktivní a vrátil se tak na špici produktivity celé NHL. Tučňáci v této sezóně sice nepředvádí dlouhodobě oslnivé výkony a je otázkou, zda se vůbec probojují do play-off. Je však jisté, že Crosby svými výkony táhne celý tým za lepšími výsledky, kdy z průměrných hráčů dělá nadprůměrné a z nadprůměrných excelentní.

Ruský gólman Andrei Vasilevsky je jediným mužem s maskou v našem žebříčku. Tuto pozici si rozhodně zaslouží, protože díky němu je Tampa suverénně nejlepším celkem soutěže. Hartovu trofej se brankáři povedlo vyhrát naposledy v sezóně 2014/2015, kdy jí vyhrál Carey Price.

Nathan MacKinnon má nemalou zásluhu na výsledcích Colorada. Vysoký Kanaďan je dlouhodobě produktivní a v tomto ročníku se mu možná povede překonat své osobní maximum v loňska, které činí 97 bodů. Uvidíme, zda se tento rodák z Halifaxu nakonec dostane do užší nominace.

Dalším hráčem je Patrick Kane. Ten znovu ukazuje, že patří mezi nejlepší hráče NHL. Pro Jestřáby neocenitelný hráč, který je sice nevytáhne z bídy, ale napomáhá k lepším výsledkům. Je úctyhodné, že dokáže dávat tolik gólů, nebo na ně nahrávat, i v době, kdy jeho mužstvo ani náhodou nepatří mezi nejlepší v soutěži. Kane je aspirantem na zisk Hartovi trofeje každým rokem, jinak by tomu nemělo být ani letos.

Connor McDavid, asi nejlepší a nejkomplexnější hráč na světě. Ani díky němu se Edmonton pravděpodobně opět nedostane do bojů o Stanley Cup. Pro Oilers to bude jen další sezóna, ve které ho táhnou víceméně dva hráči, a to McDavid a Leon Draisaitl. Je asi jedno, jak nakonec Edmonton dopadne, mladý Kanaďan bude znovu patřit mezi adepty na zisk této trofeje.

Johnny Gaudreau je hráč, který může velmi překvapit. V Calgary je největší hvězdou mužstva, které v této sezóně šlape jako hodinky. Gaudreau vede klubové bodování a je vysoko i v tabulce produktivity celé NHL. Už dokonce překonal své bodové maximum.  Plameny jsou každým rokem lepším týmem i díky schopnostem tohoto nevysokého, za to velmi šikovného mladíka.

Zda se Nikita Kucherov konečně dočká nevíme, patří ale mezi největší favority. Druhý rok po sobě dokázal pokořit hranici sta bodů a je nejproduktivnějším hráčem celé NHL. Hraje v nejlepším týmu, je mu stále jen 25 let a málokdo by řekl, že se do takové pozice dostane mladík, který byl draftován až z 58. místa v roce 2011. Zatím to vypadá, že vyhraje Art Ross Trophy, a je možné, že přidá i Hart Trophy, kvality na to určitě má.