Kdy skončí čekání na medaili z MS20?

Minulost je na medaile poměrně bohatá, současnost však nikoli. Český výběr do 20 let už na medaile čeká 14 let. Úspěchy z let 2000 a 2001 upadají v porovnání s dospělou reprezentací trochu do zapomnění. Postaví se příští mistrovství čeští junioři na stupně vítězů ?

1977 (ČSSR – Bánská Bystrica, Zvolen)

  1. SSSR
  2. Kanada
  3. ČSSR

 1978 (Kanada – Quebec, Hull, Montreal)

  1. SSSR
  2. Švédsko
  3. Kanada
  4. ČSSR

1979 (Švédsko – Karlstad, Karskoga)

  1. SSSR
  2. ČSSR
  3. Švédsko

1980 (Finsko – Helsinki, Vantaa)

  1. SSSR
  2. Finsko
  3. Švédsko
  4. ČSSR

1981 (Německo – Ausburg, Kaufbeuren, Landsberg, Oberstdorf, Kempten, Fussen)

  1. Švédsko
  2. Finsko
  3. SSSR
  4. ČSSR

1982 (USA – Duluth, Grand Rapids, Brainerd, Virginia, International Falls, St. Cloud, Burnsville, New Ulm, Minneapolis, Rochester, Mankato, Bloomington, Kanada – Kenora, Winnipeg)

  1. Kanada
  2. ČSSR
  3. Finsko

1983 (SSSR – Leningrad)

  1. SSSR
  2. ČSSR
  3. Kanada

1984 (Švédsko – Nykoping, Norrkoping)

  1. SSSR
  2. Finsko
  3. ČSSR

1985 (Finsko – Helsinki, Vantaa, Espoo, Turku)

  1. Kanada
  2. ČSSR
  3. SSSR

1986 (Kanada – Hamilton, London, Newmarket, Orillia, Oshawa, St. Catharines, Kitchener, Toronto, Guelph, Statford, Oakville, Brantford, Georgetown, Niagara Falls)

  1. SSSR
  2. Kanada
  3. USA
  4. Švédsko
  5. ČSSR

1987 (ČSSR – Nitra, Piešťany, Trenčín, Topolčany)

  1. Finsko
  2. ČSSR
  3. Švédsko

1988 (SSSR – Moskva)

  1. Kanada
  2. SSSR
  3. Finsko
  4. ČSSR

1989 (USA – Anchorage)

  1. SSSR
  2. Švédsko
  3. ČSSR

1990 (Finsko – Helsinky, Turku, Vantaa, Kerava)

  1. Kanada
  2. SSSR
  3. ČSSR

1991 (Kanada – Saskatoon, Prince Albert, Rosetown, Regina, Moose Jaw, Kindersley, North Battleford, Yorkton, Humboldt)

  1. Kanada
  2. SSSR
  3. ČSFR

1992 (Německo – Füssen, Kaufbeuren)

  1. SNS
  2. Švédsko
  3. USA
  4. Finsko
  5. ČSFR

1993 (Švédsko – Gävle, Bollnäs, Falun, Hofors, Hudiksvall, Skutskär, Uppsala)

  1. Kanada
  2. Švédsko
  3. Československo

1994 (Česká republika – Ostrava, Frýdek-Místek)

  1. Kanada
  2. Švédsko
  3. Rusko
  4. Finsko
  5. Česká republika

 1995 (Kanada – Red Deer, Edmonton, Calgary, Spruce Grove, Rocky Mountain House, Innisfail, Leduc, Stettler, Westaskiwin, Lacombe, Sherwood Park, Ponoka, Camrose)

  1. Kanada
  2. Rusko
  3. Švédsko
  4. Finsko
  5. USA
  6. Česká republika

1996 (USA – Boston, Amherst, Marlboro)

  1. Kanada
  2. Švédsko
  3. Rusko
  4. Česká republika

1997 (Švýcarsko – Ženeva, Morges)

  1. Kanada
  2. USA
  3. Rusko
  4. Česká republika

1998 (Finsko – Helsinky, Hämeenlinna)

  1. Finsko
  2. Rusko
  3. Švýcarsko
  4. Česká republika

1999 (Kanada – Winnipeg, Brandon, Morden, Selkirk, Portage, Teulon)

  1. Rusko
  2. Kanada
  3. Slovensko
  4. Švédsko
  5. Finsko
  6. Kazachstán
  7. Česká republika

2000 (Švédsko – Skelleftea, Umea)

  1. Česká republika
  2. Rusko
  3. Kanada

2001 (Rusko – Moskva, Podolsk)

  1. Česká republika
  2. Finsko
  3. Kanada

2002 (Česká republika – Pardubice, Hradec Králové)

  1. Rusko
  2. Kanada
  3. Finsko
  4. Švýcarsko
  5. USA
  6. Švédsko
  7. Česká republika

2003 (Kanada – Halifax, Sydney)

  1. Rusko
  2. Kanada
  3. Finsko
  4. USA
  5. Slovensko
  6. Česká republika

2004 (Finsko – Helsinky a Hämeenlinna)

  1. USA
  2. Kanada
  3. Finsko
  4. Česká republika

2005 (USA – Grand Forks, Thief River Falls)

  1. Kanada
  2. Rusko
  3. Česká republika

2006 (Kanada – Vancouver, Kamloops, Kelowna)

  1. Kanada
  2. Rusko
  3. Finsko
  4. USA
  5. Švédsko
  6. Česká republika

2007 (Švédsko – Mora, Leksand)

  1. Kanada
  2. Rusko
  3. USA
  4. Švédsko
  5. Česká republika

2008 (Česká republika – Pardubice, Liberec)

  1. Kanada
  2. Švédsko
  3. Rusko
  4. USA
  5. Česká republika

2009 (Kanada – Ottawa)

  1. Kanada
  2. Švédsko
  3. Rusko
  4. Slovensko
  5. USA
  6. Česká republika

2010 (Kanada – Saskatoon, Regina)

  1. USA
  2. Kanada
  3. Švédsko
  4. Švýcarsko
  5. Finsko
  6. Rusko
  7. Česká republika

 2011 (USA – Buffalo, Niagara)

  1. Rusko
  2. Kanada
  3. USA
  4. Švédsko
  5. Švýcarsko
  6. Finsko
  7. Česká republika

2012 (Kanada – Calgary a Edmonton)

  1. Švédsko
  2. Rusko
  3. Kanada
  4. Finsko
  5. Česká republika

2013 (Rusko – Ufa)

  1. USA
  2. Švédsko
  3. Rusko
  4. Kanada
  5. Česká republika

2014 (Švédsko – Malmö)

  1. Finsko
  2. Švédsko
  3. Rusko
  4. Kanada
  5. USA
  6. Česká republika

2015 (Kanada – Toronto a Montreal)

  1. Kanada
  2. Rusko
  3. Slovensko
  4. Švédsko
  5. USA
  6. Česká republika

2016 (Finsko – Helsinky)

  1. Finsko
  2. Rusko
  3. USA

Česká republika – čtvrtfinále

2017 (Kanada – Montreal a Helsinky)

  1. USA
  2. Kanada
  3. Rusko
  4. Švédsko
  5. Dánsko
  6. Česká republika

2018 (USA – Buffalo)

  1. Kanada
  2. Švédsko
  3. USA
  4. Česká republika