Na MS 2019 budou 4 rozhodčí z Česka

Za několik málo měsíců tu máme opět velmi očekávané mistrovství světa v ledním hokeji, které se letos koná na Slovensku, přesně řečeno v Bratislavě a Košicích. Dnes byl IIHF zveřejněn seznam 32 jmen rozhodčích, kteří pojedou na zmiňované mistrovství světa.
Na světovém šampionátu nechybí zástupci Kanady, USA, Finska či Ruska. Dále bude zastoupené například Dánsko, Velká Británie nebo pořádající Slovensko. Českou republiku budou zastupovat celkem čtyři arbitři. Mezi nimi je Martin Fraňo a Miroslav Lhotský, již popáté. Dále Jan Hribik a nováček Jiří Ondráček. Zřejmě největším překvapením je fakt, že v nominaci chybí velmi zkušený rozhodčích Antonín Jeřábek, který pískal již sedm mistrovství světa.
To není jedině překvapení, jelikož chybí několik zahraničních hvězd jako je například Mikael Sjöqvist, Konstantin Olenin nebo Jozef Kubus.
Mistrovství světa v ledním hokeji 2019 se koná od 10. 5. do 26. 5. 2019 na Slovensku (Bratislava a Košice). Český národní tým sehraje základní část v Bratislavě na Zimním stadionu Ondreje Nepely, naopak domácí Slovensko své zápasy v základní části odehrají v Košicích ve Steel Aréně.

SEZNAM ROZHODČÍCH NA MS 2019 SLOVENSKO (BRATISLAVA A KOŠICE)

hlavní rozhodčí:

Martin Fraňo, Jan Hribik (Česko), Mikko Kaukokari, Aleksi Rantala (Finsko), Oliver Gouin, Brett Iverson (Kanada), Roman Gofman, Jevgenij Romasko (Rusko), Tobias Björk, Linus Öhlund (Švédsko), Stephen Reneau, Jeremy Tufts (USA), Peter Stano (Slovensko), Manuel Nikolič (Rakousko), Gordon Schukies (Německo), Maxim Sidorenko (Bělorusko).

čároví rozhodčí:

Miroslav Lhotský, Jiří Ondráček (Česko), Lauri Nikulainen, Hannu Sormunen (Finsko), Dustin McCrank, Nathan Vanoosten (Kanada), Gleb Lazarev, Dmitrij Šišlo (Rusko), William Hancock, Brian Oliver (USA), Andreas Malmqvist (Švédsko), Roman Kaderli (Švýcarsko), Dmitrij Goljak (Bělorusko), Rene Jensen (Dánsko), Andrew Dalton (Velká Británie), Joep Leermakers (Nizozemsko)