VIDEO: Oficiální vyjádření Lionela Messiho

 VIDEO: Oficiální vyjádření Lionela Messiho

Lionel Messi poskytl serveru goal.com obsáhlý rozhovor, ve kterém vysvětlil co ho vedlo k rozhodnutí odejít z Barcelony a také potvrdil, že i v nadcházející sezoně bude hájit barvy katalánského klubu FC Barcelona.

Vedení klubu a zvlášť prezident Bartomeu o mém rozhodnutí opustit klub věděli už od začátku uplynulé sezony. Věděli to už 12 měsíců a já jim to stále opakoval.

Myslel jsem si a byl jsem si jistý, že jsem mohl pokojně odejít, prezident o tom vždy hovořil a na konci sezóny jsem se mohl rozhodnout jestli zůstat nebo odejít. Teď se držím skutečnosti, že jsem to neříkal, před 10. červnem, když vyšlo najevo, že 10. června jsme stále soutěžili o La ligu uprostřed této hrozné sezóny poznamenané koronavirem, který ji celou změnil.

Chci stále hrát na nejvyšší úrovni, vyhrávat tituly a soutěžit v Lize mistrů. Můžete vyhrát či prohrát, protože vyhrát je velmi složité, ale musíte bojovat. Nesmí se to rozpadnout jako v Římě, Liverpoolu či Lisabonu. To všechno mě dovedlo přemýšlet nad rozhodnutím které jsem před pár dny řekl. Prohra s Bayernem nebyla důvodem mého rozhodnutí. To ve mě zrálo už několik let.

Budu hrát stejně jako doteď. Můj postoj ke hře se nezmění.  Vždy jsem chtěl to nejlepší pro klub a pro šatnu. Teď nevím co se stane, protože máme nového trenéra a novou filozofii. Teď je na mužstvu jak se s tím vypořádá.

Důvody proč své vyjádření poskytl až dnes

Proto, že to pro prohře v Lisabonu bylo velmi těžké. Věděli jsme, že soupeř bude velmi silný, ale ne, že zápas skončí takovým výsledkem a ukážeme se tak slabí. Hráli jsme velmi špatně. Cítil jsem se zle a na nic jsem neměl chuť. Byl jsem zdrcený. Chtěl jsem ať uplyne trochu času, abych se pak mohl objevit a vše vysvětlit.

O vedení klubu a jeho problémech

Vedení v čele s Bartomeuem je pro tento klub pohroma. Opravdu je to svinstvo. V klubu budu pokračovat, protože prezident mi řekl, že jedinou možností, abych mohl odejít, bylo vyplatit 700 miliónů eur v klauzule a to je nemožné. V klubu neexistuje žádný projekt ani koncepce. Pouze zalepují díry a řeší problémy až když nastanou. neumí jim předcházet. Klub potřebuje nové a mladé hráče. Já cítím, že můj čas už je pomalu u konce.

O možnosti žalovat klub

Byla tam i jiná cesta a šlo o soud. Nikdy bych nešel na soud proti Barceloně, protože je to klub, který miluji a který mi dal vše od doby kdy jsem přišel. Je to klub mého života, vybudoval jsem si tu svůj život a kariéru. Barcelona mi dalo vše a já dal vše jí. Nikdy jsem ani nepomyslel na to, že bych Barcelonu dal k soudu. Nebyl jsem šťastný a chtěl jsem odejít. nebylo mi to dovoleno a proto zůstanu  v klubu, protože nechci jít proti Barceloně na soud.

O Barceloně

Měl jsem myšlenky na odchod z klubu. Bylo to velmi těžké rozhodnutí. Miluji Barcelonu a nikde nenajdu lepší místo než je tady. Přesto mám právo se jakkoliv rozhodnout. Chystal jsem se klub opustit a hledat nové výzvy a nové cíle. Tady v Barceloně ale mám vše. Mám tu hlavně svou rodinu. Mí synové zde vyrůstali a pocházejí odtud. Přesto jsem už nějaký čas o odchodu uvažoval. Myslím, že byl byl dobrý pro mne i pro klub. Má manželka mě viděla se trápit a se vší bolestí v duši mě stále podporovala.

O rodině

Když jsem oznámil moje přání manželce a dětem, bylo to brutální drama. Celá rodina začala plakat, moje děti nechtěly opustit Barcelonu a taky nechtěly měnit školy. Matteo je stále ještě malý a neuvědomuje si co to je jít a žít na pár let někde úplně jinde. Thiago je už starší. Viděl a slyšel něco v TV, něco si domyslel a zeptal se mě. Nechtěl jsem, aby věděl cokoliv o tom, že by mohl být nucen odejít, nastoupit do nové školy a hledat si nové přátele a kamarády. Plakal a řekl mi ať nikam nechodíme. Bylo to pro mě opravdu velmi těžké.

WORLD EXCLUSIVE: Messi reveals why he's staying at Barcelona

?STOP EVERYTHING! ? Lionel Messi breaks his silence to Goal about the reasons for leaving Barcelona…

Zveřejnil(a) Goal dne Pátek 4. září 2020

 

 

 

 

lukas