PREVIEW: Semifinále extraligy 2018/2019

 PREVIEW: Semifinále extraligy 2018/2019

Máme za sebou tuhé čtvrtfinálové boje a tím pádem se i ztenčil kádr týmů, které usilují o Masarykův pohár. Mezi nimi je HC Škoda Plzeň, HC Oceláři Třinec, Bílí Tygři Liberec a HC Kometa Brno, respektive obhájce titulu, který zároveň usiluje o zisk zlatého hattricku.

  1. SÉRIE SEMIFINÁLE – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC VS HC KOMETA BRNO

Jedna ze dvou semifinálových dvojic, je série mezi Libercem a Brnem. Kometa Brno ve čtvrtfinále narazila na Hradec Králové. Mysleli jsme si, že tato série bude velmi vyrovnaná a bude se rozhodovat až v sedmém zápase. To se však nestalo. Sice zápasy byly vyrovnané, ale Brno dokázalo Mountfield porazit v nejmenším možném čase. Liberec ve čtvrtfinále poměřil síly s Mladou Boleslaví. Tygři dokázali porazit tým ze středních Čech 4:1 na zápasy. Kometa Brno i Bílí Tygři Liberec patří mezi velké kandidáty na zisk českého titulu. Bude to velmi tvrdá, vyrovnaná série, ve které uvidíme mnoho branek i osobních soubojů. Proto tipujeme, že se rozhodne až v sedmém zápase, ve kterém se z vítězství bude radovat vítěz základní části.

  1. SÉRIE SEMIFINÁLE – HC OCELÁŘI TŘINEC VS HC ŠKODA PLZEŇ

Ve druhé sérii změří síly Třinec s Plzní. Oceláři ve čtvrtfinále si poradili s Vítkovicemi, které vyprovodily 4:0 na zápasy. O to zajímavější byl souboj mezi Plzní a Olomoucí. Zpočátku to vypadalo na klidnou sérii pro Škodovku, která v úvodním zápase zdolala Olomouc 8:1, ale nakonec musel rozhodovat až sedmý zápas, ve kterém se z postupu radovala právě Plzeň. Série mezi Třincem a Plzní bude velmi vyhrocený a plný šarvátek. Ani jeden tým nebude mít nic zadarmo. Obě mužstva hrají aktivní a bojovný hokej. Dočkáme se minimálně šesti duelů a tipujeme, že se nakonec z postupu do finále budou radovat Oceláři.

Jaké jsou vaše tipy?

lukas