PREVIEW: Slavia Praha – Sevilla

 PREVIEW: Slavia Praha – Sevilla

Dnes na SINOBO Stadium v Edenu čeká Slavii velmi důležitý duel o postup proti Seville. Slavia by případným postupem mohla po 20 letech postoupit do čtvrtfinále evropských pohárů.

Remíza 2-2 z prvního utkání ve Španělsku dává Slavii Praha slušnou naději na postup do čtvrtfinále Evropské ligy (EL) na úkor specialistů na tuto soutěž Sevilly. Domácí celek před vlastními fanoušky neprohrál už od loňského srpna (13-2-0). V každém domácím zápase EL v letošní sezóně navíc Slavia dokázala udržet i čisté konto (2-2-0). Naděje na další překvapení tedy rozhodně existuje.
Respekt budí i čtyři čistá konta v posledních čtyřech domácích zápasech, ale Slavii se daří i na opačném konci hřiště. V této sezóně už dokázala vstřelit 61 branek (2,54 na zápas) a v české lize nemá v tomto ohledu konkurenci. Není proto příliš překvapivé, že v devíti z předchozích deseti vítězných domácích zápasů se Slavia radovala rozdílem dvou nebo více branek.
Sevilla ještě nebyla v EL nikdy vyřazena už v osmifinále a v letošních 15 zápasech této soutěže dokázala dát 40 branek (12-1-2). Španělskému celku se ale v poslední době příliš nedaří venku, kde prohrál šest ze sedmi utkání (1-0-6) a průměrně v nich inkasoval 2,29 branky na zápas.
Hostující fanoušci ovšem mohou jet do Prahy s důvěrou, protože jejich tým se dokázal prosadit v devíti z posledních deseti venkovních zápasů EL (7-1-2) a v šesti z nich dal dokonce dva více gólů.
Hráči ke sledování: Miroslav Stoch je letos s 11 góly nejlepším střelcem Slavie. Prosadit se dokázal i v prvním zápase.
Wissam Ben Yedder (SEV) dal v úvodním zápase gól hned v první minutě a v posledních třech utkáních se trefil pětkrát.
Statistika: V žádném z posledních deseti domácích zápasů Slavie v EL se nedokázaly prosadit oba týmy.
V předchozích třech zápasech Slavie v EL byly v prvním poločase uděleny přesně tři žluté karty.
V pěti z posledních šesti soutěžních zápasů Sevilly padla branka po 75. minutě hry.

lukas