Rarita! Tým čínské ligy nasadil do hry současně 3 brankáře

 Rarita! Tým čínské ligy nasadil do hry současně 3 brankáře

V Číně se někdy dějí nepochopitelné věci. Právě jeden takový nepochopitelný moment se uskutečnil minulou středu během ligového poháru, kdy se střetl klub Beijing Renhe s klubem Guangzhou Evergrande. Jelikož hostující tým nasadil na hřiště tři brankáře.
Opravdu nevěříte svým očím? Srbský trenér Aleksandar Stanojevič, který trénuje tým Beijing Renhe uskutečnil nevídanou trenérskou taktiku, kdy do pole poslal své dva náhradní brankáře. V tu chvíli to vypadalo, že je to špatná sranda, ale bohužel pro kouče to byla špatná realita. Za tento čin může pravidlo čínské ligy, které souvisí se zavedením trestné lavice a desetiminutovým trestem. Trenérovi díky okolnostem nic jiného nezbývalo. I přes to, že v útoku byli dva brankáři, domácí tým porazil Beijing Renhe vysoko 5:0.
Podobný taktický prvek byl také vidět v sezóně 2004/2005 v Anglii v Premier League, když Manchaster City v posledních minutách zápasu poslal do brány útočníka a do útoku brankáře Davida Jamese.
Něco podobného zkoušel v roce 2011 i český brankář Miroslav Filipka, který oblékal dres Slovácka. Když jeho tým prohrával třeba o jednu branku, neváhal a vrhl se s míčem do soupeřovy šestnáctky, aby se pokusil jednobrankové manko smazat.

lukas