Rekordní prodloužení ve Švýcarsku a Polsku

Takřka všechny ligy se nyní nachází ve vyřazovací části. Tzv. nekonečné prodloužení, to je způsob, kterým se rozhodující zápasy v play-off. O to zajímavější je sledování těchto duelů. Diváci v Polsku viděli zápas mezi Tychy a Podhalí, ve kterém hráči vytvořili nový národní rekord délky utkání. Něco podobného vytvořili i hráči Bernu a Ženevy ve švýcarské lize.

V polské lize se odehrál semifinálový duel mezi Tychy a Podhalí, byl to již šestý zápas v sérii. V něm po odehraných šedesáti minutách byl stav nerozhodný 1:1. Diváci se tak mohli těšit na prodloužení, ve kterém se měl najít vítěz. Fanoušci, ale nečekali, že zápas potrvá celkem 125 minut a 40 vteřin čistého času. Tím vytvořili nový polský rekord. Vítěznou branku vstřelil Szczechura, který vybojoval výhru pro Tychy, a tím vyrovnali sérii na 3:3. Je vidět, že tato série je opravdu velmi zajímavá a vyrovnaná, jelikož ze šesti zápasů se čtyřikrát prodlužovalo. V rozhodujícím sedmém zápase Tychy na domácím ledě porazili Podhalí 7:1.

Něco podobného se uskutečnilo i ve Švýcarsku, kde Bern v šestém zápase série porazil Ženevu 3:2p. V tomto utkání rozhodující branka padla ve 117 minutě a 43 sekundě, kdy se trefil Arcobello. Zároveň poslal svůj tým do semifinále, kde je čeká Biel.

Zajímavé také určitě bude porovnat nejdelší zápasy, co se týče lig po celém světě. V České republice drží rekord duel TELH mezi Českými Budějovicemi a Vítkovicemi, které v předkole play-off 7. 3. 2013 odehráli 113 minut a 51 sekund. V NHL se dokonce hrálo 176 minut a 30 vteřin (zápas mezi Detroitem a Montrealem v roce 1936). Světový rekord nejdelšího zápasu drží norská liga, ve které se v loňské sezóně odehrála bitva mezi Storhamarem a Sarpsborgem. Tento match trval 217 minut a 14 sekund.