Rozhovor s Pavlem Vágnerem, šéfem fanoušků Českých Budějovic

 Rozhovor s Pavlem Vágnerem, šéfem fanoušků Českých Budějovic

Českobudějovický předseda motorfans „Pajky“ ohodnotil uplynulou cestu Motoru a co popřál klukům před startem baráže?

Je za námi základní část a také play-off Chance ligy. České Budějovice dokázali ve vyřazovací části přejít přes Havířov i Vsetín a nyní zbrojí síly na baráž o extraligu. Rozhodli jsme se oslovit Pavla Vágnera, který nám odpověděl na několik otázek.

 1. Zdravím, nejprve bych se Vás chtěl zeptat, jak byste ohodnotil základní část 2018/19?

Tak základní část bych hodnotil vesměs pozitivně, i když tam bylo pár herních výpadků, a dost to ovlivnily i odečty bodů, kdy se následně přestalo dařit, a přišel propad tabulkou. Třetí místo po základní části bylo asi spravedlivé.

 1. Opět České Budějovice (jako jediný tým z Chance ligy) přeskočil několik celků TELH ve statistice návštěvnosti základní části, jaký je to pro vás pocit?

Pocit je to určitě příjemný a to hlavně pro klubovou kasu. Za mě osobně musím říct, že bych kolikrát vyměnil téměř plný stadión za třeba 4000 fanoušků, kteří by tým podporovali po celý zápas. Prostě si myslím, že máme větší potenciál na to, vytvořit ještě bouřlivější atmosféru a můžeme to dokázat teď v baráži.

 1. Jak byste ohodnotil průběh vyřazovací části, ve kterém Motor zdolal Havířov i Vsetín?

V PO nám začaly fungovat přesilovky a vlastně velice dobře i oslabení a k tomu začapali oba gólmani, což bylo rozhodujícím faktorem obou sérií. Určitě jsme my fanoušci měli ze soupeřů respekt, ale kluci na ledě ukázali, že jsou parádně připraveni.

 1. Petr Kváča v sérii se Vsetínem vychytal třikrát čisté konto. I jeho kolega Jan Strmeň dokázal vychytat v sérii jedno čisté konto, co na oba dva gólmany říkáte?

To je zatím ten základní stavební kámen, protože když se tým může opřít o oba gólmany, tak je to paráda. A navíc je vidět, že si oba náramně rozumí a to je pro chemii v týmu dost důležitý. A ty čistý konta. To už je pro ně takový bonus

 1. Velmi vytoužená baráž je tu! Od sezóny 2013/14 je to již třetí baráž, věříte, že na potřetí Váš sen už vyjde?

Kdo by nevěřil, tak ani nemusí na zimák chodit. Takže určitě věřím, i když to bude dlouhá a náročná cesta za vysněným cílem.

 1. Motor se v baráži střetne s Chomutovem, Pardubicemi a Kladnem, na kterého soupeře se nejvíce těšíte a proč?

Pokud si můžu vybrat, tak se nejvíc těším na Pardubice a to hlavně kvůli tomu, že tam máme asi nejvíc přátel. Chomutov je pro nás v současnosti velká neznámá a navíc je teď „postihla“ nějaká choroba. Takže tam spíš zavzpomínáme na památnou nervy drásající sérii v PO v poslední postupové sezóně a budeme doufat, že toho dle soupeře skolíme. No a Kladno, to je skloňováno v poslední době v médiích až moc, takže na ně chytám jistou averzi. I když si samozřejmě vážím hráčů, Jágra i Plekance, za to co dokázali.

 1. Myslíte, že trenér Václav Prospal je impuls, který by mohl Motoru pomoct postoupit do vysněné extraligy? Připomínáme, že byl také u postupu v sezóně 2004/05 jako hráč Českých Budějovic a vybojoval celkem 88 kanadských bodů.

Vinny je prostě neskutečný motivátor a každým zápasem žije na 120%, ale to můžeme tvrdit i o trenéru Růžičkovi v Chomutově. My samozřejmě věříme, že budeme po baráži ty šťastnější a postoupíme!

 1. Plánujete výjezdy?

Výjezdy samozřejmě plánujeme. Hned do Pardubic máme naplněný jeden bus a druhý se snad taky zaplní. Pokud ne, tak stejně vyrazí autama velké množství fanoušků Motoru a pevně doufáme, že kluky dotlačíme k postupu. Co se týče dalších výjezdů, tak vše budeme řešit průběžně.

 1. Od příští sezóny se změní pravidla, co se týče baráže. V první lize (Chance liga) se po semifinále odehraje finále a vítěz postoupí přímo do extraligy, naopak poslední v extralize automaticky spadne do první ligy. Je to podle vás správný krok dopředu?

No krok dopředu to je, ale ne tak docela. Dokážu si představit (a ne zdaleka sám) spravedlivější verzi a to, že vítěz první ligy postoupí, poslední z extr. padá dolů a pak si to rozdá v baráži 13tý tým extraligy s poraženým finalistou první ligy. Nepřál bych totiž žádnému týmu tu frustraci po prohraném finále „pralesa“ . V tomhle případě není finále jako finále, kdy v extralize i druhý tým chvilku po prohře může oslavovat. Prostě mi tato varianta připadá nespravedlivá.

 1. Trošku odbočím. Jaký celek v letošní sezóně podle Vás zvedne nad hlavu pohár T. G. Masaryka?

Já osobně bych to přál asi nejvíc Plzni, protože tam máme pár našich odchovanců i Jihočechů. Ale největší favorit je asi Liberec a nejspíš Kometa.

 1. Co byste popřál hráčům českobudějovického Motoru do dalších bojů?

Našim klukům bych popřál, aby dali v každém zápase víc gólů než soupeř. Samozřejmě jim přeju, aby MOTOR šlapal jako dobře namazaný stroj, aby se jim vyhýbala zranění, aby měli tu správnou bojovnou náladu a drželi při sobě v těchto vyhrocených zápasech. A my je budeme podporovat, co to jen půjde!

 1. Děkuji za rozhovor a přeji, aby se Vám sen vyplnil.

Není vůbec zač, i já děkuju. A náš sen je, se po postupu vykoupat v naší kašně. AŤ ŽIJE MOTOR!!

lukas