Skandál v Africké Lize mistrů!

 Skandál v Africké Lize mistrů!

Nikdo by nečekal, že se podobný moment může stát ve finále a už ne ve finále v africké Lize mistrů. Ve finále africké Lize mistrů se střetli fotbalisté Espérance Tunis a Wydad Casablanca. Právě druzí jmenovaní odmítli dohrát zápas po sporném incidentu. Tím pádem tým Espérance Tunis se tak mohl radovat z prvenství v africké Lize mistrů.

Oba celky měli k vítězství stejně, jelikož do odvety si týmy přivezly remízu 1:1. V odvetě se do vedení dostalo tuniské mužstvo. V padesáté deváté minutě Ismail Haddad hlavičkou vyrovnal, ale rozhodčí branku neuznal, kvůli ofsajdu. Hráči marockého celku žádali rozhodčího o přezkoumání celé situace. Jelikož televizní záznam ukázal, že se o ofsajd nejednalo. Rozhodčí, ale celý moment přezkoumat nemohl, protože na stadionu chyběla technika, která by to umožnila. V tu chvíli nejen na hřišti vzplanuly emoce a došlo i menším šarvátkám.

Emoce musel hasit prezident Konfederace afrického fotbalu Ahmad Ahmad či samotní rozhodčí. Hráči týmu Wydad Casablanca se rozhodli, že v zápase dále pokračovat nebudou. Tento incident bude řešit Africká Konfederace, která se nejspíše obrátí na mezinárodní federaci FIFA.

Update:

Hráči Esperance Tunis musejí vrátit trofej a zlaté medaile za vítězství v africké Lize mistrů. Nejprve sice byli vyhlášeni za vítěze poté, co jejich soupeř marocký Wydad Casablanca odmítl dohrát odvetný zápas, když mu nebyl uznán regulérní gól a kontrola nebyla možná kvůli výpadku videa. Africká fotbalová konfederace ale včera rozhodla, že odvetný finálový zápas se bude opakovat na neutrální půdě, přičemž výsledek 1:1 z prvního utkání zůstává v platnosti.

lukas