Těžká zranění v NHL během play off

 Těžká zranění v NHL během play off

ST LOUIS, MISSOURI – JUNE 03: Zdeno Chara #33 of the Boston Bruins is attended to after being injured during the game against the St. Louis Blues in Game Four of the 2019 NHL Stanley Cup Final at Enterprise Center on June 03, 2019 in St Louis, Missouri. (Photo by Dilip Vishwanat/Getty Images)

Od pradávna je hokej tvrdá hra, ve které je běžné, že se hráč zraní i přes to, že je vybaven různými chrániči. Pojďme se podívat na šest hráčů, kteří se svého zranění nezalekli a v play-off NHL bojovali srdnatě dál.

ZDENO CHÁRA

Slovenský tvrďák a kapitán Bostonu Bruins se velmi těšil na velké finále NHL, kde jeho tým narazil na silného soupeře z St. Louis. Chára ve čtvrtém duelu schytal zblízka velmi tvrdou střelu. Puk mu zlomil čelist. Všichni by si řekli, že má po sezóně. Opak je pravdou. Zdeno opět ukázal, že je to tvrdý chlapík, který překoná každou překážku. Do dalšího zápasu si vzal helmu s celokrytovým plexisklem a bojoval dál.

ERIK KARLSSON

Neskutečný zápoj do hry předvedl v roce 2017 Erik Karlsson, který odehrál několik zápasů play-off se dvojitou zlomeninou levé paty. Švédský obránce musel dostávat uklidňující injekce do paty. I přes jeho vážné zranění, dokázal v devatenácti zápasech získat osmnáct bodů (takřka bod na duel), a tím se stal nejlepším a nejproduktivnějším článkem Ottawy Senators.

GREGORY CAMPBELL

Tento zkušený borec v roce 2013 oblékal dres Bostonských medvědů. Ti bojovali s Pittsburghem v konferenčním finále. Ve třetím duelu Gregory Campbell zblokoval velmi tvrdou střelu od Malkina. Bostonský borec s bolestivou grimasou dohrál své téměř minutové střídaní, jelikož v tu chvíli nevěděl, že má zlomenou lýtkovou kost.

PATRICE BERGERON

Dalším bostonským tvrďákem je Patrice Bergeron, který ve finálové sérii v roce 2013 nastoupil proti Chicagu v šestém zápase se zlomeným žebrem a poškozenou chrupavkou pravého ramene.

TREVOR LINDEN

Trevor Linden se narodil 11. 4. 1970. Byl draftován týmem Vancouver Canucks. Právě s tímto týmem se v roce 1994 dostal do velkého finále NHL, kde proti nim stál nebezpečný New York Rangers. Linden se odhodlal do čtvrtého finálového střetnutí i přes to, že měl prasklá žebra a roztržené žebrové chrupavky. Před tímto duelem taktéž musel podstoupit velmi nepříjemnou aplikaci injekce do hrudního koše.

JOE THORNTON

Vousatý bojovník, který obléká dres San Jose Sharks. V roce 2017 play-off odehrál s roztrženým bočním a předním křížovým vazem v koleně. Neskutečnou bolest lékaři museli oddalovat různými injekcemi. I přes to všechno odehrál čtyři zápasy, během kterých získal dva kanadské body v podobě dvou přihrávek.

lukas