VIDEO: 17 let od skandálu, kdy fanoušek napadl rozhodčího

 VIDEO: 17 let od skandálu, kdy fanoušek napadl rozhodčího

Dnes uběhlo už 17 let od snad největšího skandálu v české lize, kdy fanoušek Bohemians v zápase Bohemians – Sparta Praha ranami pěstí do obličeje napadl asistenta rozhodčího.

Oba týmy byly v rozdílných situacích, kdy výhra Sparty byl znamenala její 32. ligový titul, prohra Bohemians by Klokany prakticky jistě poslala do druhé ligy. Sparta se v 71. minutě dostala do vedení po brance Martina Zbončáka, která byla z hraniční, ale regulérní situace. Fanoušek Bohemians Zdeněk Urban zvaný Ritchie přeskočil hrazení a při pocitu, že vedoucí gol Sparta Praha padl z ofsajdu napadl dvěma ranami pěstí do obličeje asistenta rozhodčího Ladislava Talpu. Zápas byl samozřejmě ihned přerušen, fanoušek zadržen pořadateli a oba kotle fanoušků začala hlídat policie.

Hlavní rozhodčí po konzultaci s asistenty a delegátem svolal oba týmy a sdělil jim, že je zápas ukončen a kontumován ve prospěch Sparty Praha, která tak mohla oslavovat zisk svého 32. ligového titulu. Disciplinární komise pak Bohemians udělila pokutu 500 tisíc Kč a zákaz vstupu fanoušků na utkání na následující 3 zápasy.

Poté vyšlo najevo, že zmiňovaný fanoušek měl v ten den svatbu a přišel na zápas už v podnapilém stavu.  Policií byl obviněn z výtržnictví. Několik dní poté se pak Urban přišel funkcionářům Bohemians osobně omluvit a přiznal před kamerami, že v době svého činu „byl opilý jak kráva“. Necelý rok poté byl soudem poslán za výtržnictví a další delikty na 34 měsíců do vězení.

 

 

 

lukas