Dnes bylo k vidění hned deset zápasů NHL a bylo to opravdu nádherná podívaná. Blýsklo se několik českých a slovenských  hráčů.

BUFFALO SABRES VS PITTSBURGH PENGUINS

Tučňáci v posledních zápasech jasně dominují a svojí formu předvedli i v utkání proti Buffalu. Sice na úvodní gól si diváci počkali až do druhé třetiny, kdy se po dobré akci v přesilové hře trefil Kessel. Po čtyřiceti minutách hosté vedli už 3:0. Další dvě branky přidali v závěrečné periodě. Buffalo na domácí půdě nevstřelilo ani jeden gól a podlehlo Pittsburghu 0:5.

Top 3
Bjugstad (1+1), Kessel (1+1), Guentzel (1+1)

1. hvězda utkání: Casey DeSmith
    2. hvězda utkání: Phil Kessel
    3. hvězda utkání: Sidney Crosby

NEW YORK ISLANDERS VS MONTREAL CANADIENS

Newyorčané vyrovnanou bitvu proti Montrealu nakonec zvládli. Po druhé periodě byl stav nerozhodný 1:1 a tento výsledek vydržel až do druhé poloviny závěrečné periody. V čase 57:03 rozhodující branku vsítil Lee, který vybojoval výhru pro New York Islanders.

Top 3
Benn (1+0), Pelech (1+0), Lee (1+0)

1. hvězda utkání: Anders Lee
2. hvězda utkání: Adam Pelech
3. hvězda utkání: Thomas Greiss

PHILADELPHIA FLYERS VS WASHINGTON CAPITALS

Duel mezi Philadelphii a Washingtonem byl vskutku zajímavý, i přes to, že výsledek tomu nijak nenaznačoval. Gólový účet ve třetí minutě otevřel Connolly. V polovině první periody Washington vedl už 2:0. Na rozdíl jediné branky na začátku druhé třetiny snížil Van Riemsdyk, ale hosté dokázali znovu odskočit, tentokrát dokonce na rozdíl tří branek. Philadelphia nakonec podlehla Washingtonu 2:5. V duelu dvakrát asistoval Michal Kempný.

Top 3
Connolly (2+1), Kuznetsov (1+1), Hagelin (0+2)

1. hvězda utkání: Brett Connolly
2. hvězda utkání: Shayne Gostisbehere
3. hvězda utkání: Lars Eller

OTTAWA SENATORS VS ST. LOUIS BLUES

Vyrovnané, ale jednoznačné utkání mohli diváci vidět v Canadian Tire Center v Ottawě, kde domácí celek vyzval St. Louis Blues. Utkání bylo opravdu velmi vyrovnané a úvodní branka padla až ve druhé třetině. V čase 33:27 se trefil Wolanin. V závěrečných minutách utkání zkusili hosté hru bez gólmana, ale využili toho pouze domácí, kteří upravili skóre na konečných 2:0.

Top 3
Tierney (1+0), Wolanin (1+0), Boedker (0+1)

1. hvězda utkání: Anders Nilsson
2. hvězda utkání: Christian Wolanin
3. hvězda utkání: Max Veronneau

DETROIT RED WINGS VS TAMPA BAY LIGHTNING

I tento duel byl vyrovnaný a o góly nebyla nouze. V úvodní periodě si domácí mužstvo vytvořilo dvoubrankové vedení, které si dokázali ve druhé třetině pohlídat i přes to, že hosté stav korigovali. Ve třetí třetině už Detroit na Tampu nestačil a hosté dokázali vývoj duelu otočit na svojí stranu. Red Wings podlehl Tampě Bay Lightning 4:5. Po jedné asistenci si připsal Ondřej Palát a Erik Čermák.

Top 3
Kucherov (2+2), Point (1+2), Rasmussen (1+1)

1. hvězda utkání: Nikita Kučerov
2. hvězda utkání: Steven Stamkos
3. hvězda utkání: Darren Helm

MINNESOTA WILD VS DALLAS STARS

Úvodní perioda byla v tomto duelu bez gólová a tak na první branku si všichni počkali až do druhé třetiny, kdy se trefil Faksa, při této brance asistoval Comeau a také další český hráče Polák. Hosté vzápětí přidali další dvě branky a v čase 26:33 vedli už 3:0. O několik minut později na rozdíl dvou branek snížil v přesilové hře Zucker. V čase 59:42 Radulov upravil gólem do prázdné branky na konečných 4:1 pro Dallas.

Top 3
Seguin (0+2), Radulov (1+0), Faksa (1+0)

1. hvězda utkání: Joel L’Esperance
2. hvězda utkání: Roope Hintz
3. hvězda utkání: Jason Zucker

WINNIPEG JETS VS BOSTON BRUINS

Winnipeg se po tomto duelu mohl radovat z vítězství a také z ukončení mini série dvou porážek v řadě. Od prvních minut domácí hráli aktivně a šli si za vítězstvím, což se jim nakonec podařilo i přes to, že bostonští medvědy urputně dotahovali svoje gólové manko. V duelu se do statistik dvěma asistenci zapsal David Krejčí a také Zdeno Chára, který asistoval pouze jednou. Winnipeg porazil Boston 4:3.

Top 3
Scheifele (1+2), Wheeler (1+1), Krejčí (0+2)

1. hvězda utkání: Mark Scheifele
2. hvězda utkání: Blake Wheeler
3. hvězda utkání: Jacob Trouba

ARIZONA COYOTES VS ANAHEIM DUCKS

Arizona na domácím ledě svému protivníkovi nedala vůbec žádnou šanci a v duelu obdržela pouze jednu branku, naopak vstřelila jim šest gólů. Své přesné střelecké pokusy si rozdělila férově do všech tři třetin, jelikož v každé periodě vsítili hráči Arizony po dvou brankách. O hattrick se postaral Hinostroza. Kojoti porazili Kačery 6:1.

Top 3
Hinostroza (3+0), Demers (1+1), Fisher (0+2)

1. hvězda utkání: Vinnie Hinostroza
2. hvězda utkání: Darcy Kuemper
3. hvězda utkání: Jason Demers

LOS ANGELES KINGS VS NASHVILLE PREDATORS

Další poměrně vyrovnané a vyhrocené utkání se odehrálo mezi LA a Nashvillem. Do vedení se v šestnácté minutě dostali hosté, kteří na začátku druhé periody inkasovali vyrovnávající branku, které se však nezalekli a pokračovali v boji. Jejich snažení nakonec přineslo vytoužené ovoce v podobě dvou vstřelených branek. Kings padli po čtvrté z posledních pěti duelech, tentokrát 3:1.

Top 3
Sissons (1+1), Smith (1+0), Arvidsson (1+0)

1. hvězda utkání: Colton Sissons
2. hvězda utkání: Ryan Ellis
3. hvězda utkání: Austin Wagner

SAN JOSE SHARKS VS FLORIDA PANTHERS

Úvodní třetina patřila domácímu celku, který nakonec ztratil svůj dobře rozehraný zápas, jelikož hosté dokázali v dalších dvou třetinách otočit stav utkání na svojí stranu, a vydobýt si nakonec i dvoubrankový náskok. San Jose Sharks podlehli Floridě 2:4.