Včera se odehrálo poslední šedesáté kolo Chance ligy, ve kterém Jihlava vyzvala pražskou Slavii. Utkání dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých Matěj Pekr předvedl neskutečnou fintu.

Pražané po šedesáti minutách hráli s Jihlavou nerozhodně 3:3 a utkání směřovalo do prodloužení. Ani v něm vítězná branka nepadla a tak na řadu musely přijít samostatné nájezdy. V nich jel i Matěj Pekr, který obléká dres jihlavské Dukly. Rozjel se a předvedl fintu álá Nikita Kučerov. Bez střely, vstřelil gól. Nejen slávistický gólman, ale všichni v hale nevěřili vlastním očím.

Podobnou branku „vstřelil“ i Nikita Kučerov v NHL v dresu Tamby Bay. Kučerov se rozjel. V místech kolem bodu pro vhazování naznačil střelu a kličku do forhendu, ale puku se vůbec nedotkl a nechal ho samovolně jet dál. To zmátlo gólmana Buffala, kterému puk podjel mezi betony.

Zřejmě se Matěj Pekr inspiroval od Nikity Kučerova. Jihlava nakonec porazila pražskou Slavii 4:3sn.