VIDEO: Rasistický skandál v Lize mistrů?!

 VIDEO: Rasistický skandál v Lize mistrů?!

Zápas PSG s Basaksehirem zůstal nedohrán z důvodu, že 4. rozhodčí nazval asistenta trenéra Basaksehiru Pierra Webá „this black guy“. To se nelíbilo Dembovi Ba (hráči z lavičky) a naštval se na rozhodčího. Hlavní rozhodčí mu udělil červenou kartu a spustil řetězovou reakci. Utkání bylo přerušeno, pak hráči Basaksehiru odmítli pokračovat a odešli do šaten. Po iniciativě Neymara a Kyliana Mbappého se stejně zachovali i hráči PSG. Dlouhé minuty se nehrálo, oba týmy požadovali, že jestli mají v zápase pokračovat, tak rozhodčí má být ze zápasu stažen. UEFA podala návrh, že si rozhodčí vymění pozice s rozhodčím u VARu, to ale nesetkalo se souhlasem. Zápas skončil tedy nedohrán a bude se dohrávat od 18:55 v posledním hracím dni základních skupin Ligy mistrů.

UEFA zahájila disciplinární řízení kvůli tomu, že se zápas v den zápasu nedohrál

Evropská fotbalová unie UEFA zahájila disciplinární řízení týkající se zápasu Ligy mistrů mezi Paris Saint-Germain a Başakşehirem, který byl v úterý přerušen po rasistickém výroku rumunského rozhodčího. Utkání se bude dohrávat dnes s jinými sudími. UEFA v krátkém tiskovém prohlášení uvedla, že určila etického a disciplinárního inspektora, jenž se bude úterním incidentem v Parku princů zabývat. „Rasismus a diskriminace ve všech svých formách nemají ve fotbale místo,“ uvedla unie. Dohrávané utkání bude pískat Nizozemec Danny Makkelie za pomoci krajana Maria Dikse a polských a italských rozhodčích. (ČTK)
Rumunský ministr sportu odsoudil rasismus
Rumunský ministr sportu Ionut-Marian Stroe se omluvil za rasistické chování rozhodčího Sebastiana Coltesca v úterním utkání Ligy mistrů mezi Paris Saint-Germain a istanbulským Başakşehirem. Podle tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana incident z Paříže poukázal na rostoucí rasismus ve Francii. „Rozhodně odsuzuji jakákoli vyjádření, která mohou být interpretována jako rasistická, xenofobní nebo diskriminační,“ řekl Stroe rumunské televizní stanici Digi. „Omlouvám se jménem rumunského sportu za tento politováníhodný incident, který nás nereprezentuje,“ dodal. (ČTK)
Neymar podpořil jednání Basaksehiru
Neymar z Paris Saint Germain se vyjádřil k včerejšímu skandálu v Lize mistrů. Duel PSG s Basaksehirem byl přerušen kvůli rasistickým vyjádřením čtvrtého rumunského rozhodčího Coltesca. Neymar na sociální síti podpořil hráče a funkcionáře tureckého klubu, kteří odmítli pokračovat v utkání a do příspěvku ke své fotografii se zaťatou pěstí napsal pouze Black Lives Matter. Zápas by se měl dohrát dnes od 19 hodin s jinými rozhodčími. (sport-express.ru)
Omluva 4. rozhodčího Constantina Sebastiana Coltesca
„Omlouvám se za nedorozumění. Mým záměrem nikdy nebyl rasismus. V takovém kontextu lidé někdy nemohou správně vyjádřit své pocity a mohou být nepochopeni. Omlouvám se jménem Ligy mistrů. Děkuji za pochopení.“
 

 

lukas