Connect with us

Aktuality

Publikováno

Bizarní okamžiky přinesl přátelský zápas mezi Slavií Praha a polským Rakowem. V 10. minutě zápasu do stal hráč Rakowa Papanikolaou červenou kartu za hrubé urážky rozhodčího, který byly až za hranou. Rozhodčí se pak začal bát o své zdraví a ve 13. minutě zápas ukončil a ostatními sudími odešel do kabin. S tím se ale oba kluby nesmířily, protože chtěly zápas dohrát a rozhodčího se jim nepovedlo přemluvit.

Žluté rozlišováky jako „asistenti rozhodčího“ si ankonec oblékli manažer Rakowa Kamil Waskowski a obránce Slavie David Douděra, kterého ve 2. poločase nahradil brankář Sirotník.  Zápas nakonec vyhrála Slavia, která zápas otočila z 0:1 na 2:1

Vyjádření Jakuba Splavce, ředitele strategické kominukace Slavie Praha:

Přibližně v 10. minutě zápasu s Rakówem dostal hráč Papanikolaou od rozhodčího červenou kartu. Dle slov sudího za urážky výrazně za hranou a i přes opakované upozornění. I přes toto vyloučení chtěly týmy pro kvalitu přípravného utkání dohrát v plném počtu (tím, že se nejednalo o zákrok ohrožující hráče). Rozhodčí toto odmítl akceptovat, protože byl dle svých slov v ohrožení zdraví. Po snaze organizátorů i zástupců obou týmů o pokračování zápase ve stejném nastavení, rozhodčí i se svými asistenty odešel a odmítl se vrátit na hřiště. Dokonce i jakkoliv komunikovat. Proto jsme přistoupili na domluvu. Jeden čárový od nás, jeden Raków. Hlavní rozhodčí je licencovaný na nižší soutěže. Prvním nominantem byl za nás brankář Sirotník. Než stačil informaci vstřebat, obul se David Douděra a s nadšením se chopil role na čáře. Jsem rád, že i v těchto situacích dokážeme zachovat klidnou hlavu a nechat zápas dohrát. Hlavně kvůli fanouškům, kteří nás dnes přijeli podpořit. Zážitek k nezaplacení.