V noci na dnešek se odehrálo celkem jedenáct utkání nejprestižnější hokejové ligy světa. Bylo vidět několik zápasů, ve kterých byl souboj o příčky pro play-off. Z českých hráčů se blýskl David Krejčí či Jakub Voráček.

BOSTON BRUINS VS SAN JOSE SHARKS
Největším šlágrem bylo utkání mezi Bostonem a San Jose. Byl to souboj dvou týmu, kteří ve svých konferencích obsazují druhou příčku. Zajímavý zápas nakonec po vyrovnané první třetině patřil Bostonským medvědům, kteří vyhráli 4:1. Do statistik se zapsal také český hráč David Krejčí, který v první třetině vstřelil v přesilové hře vyrovnávající gól a k tomu přidal i jednu asistenci. V zápase byl vidět i Zdeno Chára, který shodil rukavice a porval se Evanderem Kanem.

Top 3
Marchand (1+2), Krejčí (1+1), DeBrusk (1+0)

1. hvězda utkání: Brad Marchand,

2. hvězda utkání: David Krejčí,

3. hvězda utkání: Jake DeBrusk

CAROLINA HURRICANES VS LOS ANGELES KINGS
Carolina bojuje a bojuje, co to jen jde. Takto vypadal zápas i proti Los Angeles Kings. Od prvních minut se Carolina hrnula do útoku. V čase 34:41 na 6:0 navyšoval Hamilton. Na začátku třetí třetiny došlo ke střídání gólmanů, Quicka nahradil Cambell, který další branku za svá záda nespustil. Los Angeles Kings ve třetí periodě upravil skóre na konečných 6:1, když se trefil Brown. Petr Mrázek měl 22 zákroků s úspěšností 95,7.

Top 3
Teravainen (1+3), Hamilton (2+1), Staal J. (0+3)

1. hvězda utkání: Teuvo Teräväinen
2. hvězda utkání: Jordan Staal
3. hvězda utkání: Dougie Hamilton

COLUMBUS BLUE JACKETS VS PITTSBURGH PENGUINS
Souboj dvou rivalů bojů o play-off nakonec vítězně vyšel pro tučňáky. Právě oni byli první, kdo se dostal do dvoubrankového vedení. Na začátku druhé periody poslal Malkin svůj tým do pohodlného tříbrankového úniku, ale vzápětí na to, se Columbus vrátil dvěma přesnými zásahy zpátky do zápasu. Ve třetím dějství si Tučňáci výhru pohlídali a přidali další dvě branky. Columbus podlehl Pittsburghu 2:5. V zápase si asistenci připsal Dominik Simon.

Top 3
McCann (2+0), Crosby (1+1), Malkin (1+0)

1. hvězda utkání: Jared McCann
2. hvězda utkání: Cam Atkinson
3. hvězda utkání: Jake Guentzel

NEW YORK ISLANDERS VS CALGARY FLAMES
Duel mezi New Yorkem a Calgary byl celý zápas velmi vyrovnaný. Na první branku si diváci museli počkat až do druhé třetiny, kdy se v přesilové hře trefil Tkachuk a poslal Calgary do vedení. Netrvalo dlouho a bylo opět vyrovnáno, když přesně zakončil Bailey. Až ve třetím třetině se podařilo Calgary odskočit na rozdíl dvou branek. New York Islanders podlehl Calgary Flames 1:3.

Top 3
Gaudreau (0+2), Lindholm (0+2), Andersson (1+0)

1. hvězda utkání: Mikael Backlund
2. hvězda utkání: Mike Smith
3. hvězda utkání: Rasmus Andersson

PHILADELPHIA FLYERS VS BUFFALO SABRES
Utkání patřilo především Philadelphii, která se ujala vedení již ve třetí minutě. O Druhou branku se postaral Jakub Voráček a nebyl to jediný český hráč, který se v tomto zápasu zapsal do statistik. Radko Gudas si připsal asistenci při brance Van Riemsdyka. Philadelphia porazila Buffalo 5:2.

Top 3
Giroux (1+1), Sanheim (1+0), Voráček (1+0)

1. hvězda utkání: Oskar Lindblom
2. hvězda utkání: Brian Elliott
3. hvězda utkání: Ryan Hartman

WASHINGTON CAPITALS VS OTTAWA SENATORS
Obhájce Stanley Capu Washington nedal svému soupeři žádnou šanci na výhru. I přes to, že Ottawa se jako první ujala vedení a vytvořila si na začátku první třetiny dvoubrankový náskok. Do konce první dvacetiminutovky hráči Washingtonu vyrovnali na 2:2 a od druhé třetiny až do konce utkání diktovali hru. Washington vyhrál nad Ottawou 7:2. Asistenci si připsal Jakub Vrána či slovenský dvaadvacetiletý obránce Christián Jaroš, který obléká dres Ottawy.

Top 3
Oshie (2+0), Kuznetsov (1+1), Wilson (1+1)

1. hvězda utkání: T. J. Oshie
2. hvězda utkání: Lars Eller
3. hvězda utkání: Nicklas Bäckström

DETROIT RED WINGS VS MONTREAL CANADIENS
Velmi atraktivní duel dvou týmu s dlouhodobou tradicí, to bylo utkání mezi Detroitem a Montrealem. Montreal svého soupeře nikam takřka nepustil a zaslouženě vyhrál 8:1. Úvodní branku vstřelil slovenský sniper Tomáš Tatar. U jediné branky Detroitu byl také mladičký český obránce Filip Hronek, který si připsal asistenci.

Top 3
Domi (2+3), Drouin (0+4), Shaw (3+0)

1. hvězda utkání: Andrew Shaw
2. hvězda utkání: Max Domi
3. hvězda utkání: Tomáš Tatar

ST. LOUIS BLUES VS NASHVILLE PREDATORS
Vyrovnaný duel diváci mohli spatřit na stadionu v Enterprise Center v St. Louis. První branka padla až takřka v polovině třetí třetiny, kdy Bozak poslal domácí tým do vedení. Nashville zkusil hru v šesti, ale vyrovnat se jim nepodařilo, naopak na konečných 2:0 upravoval Pietrangelo do prázdné branky.

Top 3
Pietrangelo (1+1), Bozak (1+0), Tarasenko (0+1)

1. hvězda utkání: Tyler Bozak
2. hvězda utkání: Jordan Binnington
3. hvězda utkání: Juuse Saros

WINNIPEG JETS VS MINNESOTA WILD
Boj dvou týmu z centrální divize, to byl zápas mezi Winnipegem a Minnesotou. Znovu to byl vyrovnaný duel, který se rozhodoval v závěrečných minutách. Rozhodující branku vstřelil v čase 58:59 Eriksson a poslal Minnesotu do vedení. Winnipeg už nestačil vyrovnat a podlehl 2:3.

Top 3
Laine (1+1), Donato (0+2), Staal E. (0+2)

1. hvězda utkání: Devan Dubnyk
2. hvězda utkání: Ben Chiarot
3. hvězda utkání: Ryan Donato

ARIZONA COYOTES VS FLORIDA PANTHERS
Utkání mezi Arizonou a Floridou bylo vyrovnané a rozhodovalo se až v prodloužení. Oba celky mají play-off opravdu daleko, a proto musí bojovat o každý bod. V první třetině diváci neviděli branku a museli si počkat až do druhé periody. Nakonec za stavu 3:3 utkání dospělo až do nájezdů, kde uspěli hráči Arizony.
Top 3
Stepan (2+0), Brouwer (0+2), Ekman-Larsson (1+0)

1. hvězda utkání: Derek Stepan
2. hvězda utkání: Vinnie Hinostroza
3. hvězda utkání: Vincent Trocheck

VEGAS GOLDEN KNIGHTS VS DALLAS STARS
Vegas v posledních zápasech moc neboduje, a proto si chtěli proti Dallasu spravit chuť, což se jim nakonec podařilo. Do vedení se dostali hráči Dallasu, bylo to však jediná branka, kterou dokázali vstřelit. Poté se radovali pouze domácí, kteří porazili Dallas 4:1, z toho dva góly padly v závěrečných minutách do prázdné branky.