Bratr Josefa Hušbauera po brutálním útoku skončil v nemocnici

V nejnižších fotbalových soutěžích je to někdy „na život a na smrt“. Přesně tak to platilo i pro bratra slavného záložníka Slavie, který skončil v nemocnici. Zápas III. třídy okresu Praha západ mezi Radlíkem a rezervou Hvozdnice se nedohrál kvůli konfliktu na hřišti. Při něm utrpěl Jan Hušbauer, bratr záložníka Slavie, zranění a skončil tak v nemocnici na jednotce intenzivní péče. Z ní byl v pondělí přeložen na běžné oddělení.

„Momentálně jsem ve stavu, že nemohu nic komentovat, a jediné, co jsem řekl, tak vzhledem k přístupu domácího klubu i osoby, která mě napadla, jak vše nepravdivě podali do protestu do oficiálního zápisu o utkání a objevilo se i v různých článcích zpravodajců, tak celou věc předávám svému právnímu zástupci panu Kramaričovi,” uvedl Jan Hušbauer z nemocnice pro Sport.cz.

Takový dramatický vývoj zápasu určitě nikdo nečekal. Za stavu 3:1 pro Radlík se však utkání zvrtlo a v 84. minutě se na hřišti strhla mela. Domácí gólman Jan Češka a hostující Martin Štěpánovský byli vyloučeni. Brankář dostal dle zápisu červenou kartu za hrubé nesportovní chování, kdy v přerušené hře napadl pěstmi a škrcením Jana Hušbauera, který zůstal po ataku ležet na hřišti. Štěpánovský se dle sudího provinil napadením již vyloučeného brankáře Češky.

Bratr Josefa Hušbauera Jan upadl po incidentu do bezvědomí a musela mu být poskytnuta první pomoc, následovalo převezení přivolanou sanitkou do nemocnice, kde ležel na oddělení JIP.

Protest po utkání vznesla domácí strana a nabídla tak svůj pohled na incident. „V přerušené hře hráč domácího mužstva Jan Češka odstrčil hráče hostů Jana Hušbauera, který náhle po incidentu napadl pěstí hráče domácích číslo 1 (Češka) a ten odvrátil útok stejným způsobem, po kterém hráč hostů číslo 6 (Hušbauer) zůstal ležet na hrací ploše a byla k němu zavolána rychlá záchranná služba. Tyto doplňující informace se shodují s výpověďmi svědků, které byly podány Policii ČR. Hráč domácích číslo 1 musel být následně ošetřen v nemocnici,” uvedli zástupci Radlíku.

Vyjádření přinesli i zástupci rezervního týmu Hvozdnice, jejich pohled na věc je zcela jiný. „Brankář domácích číslo 1 se přiřítil naprosto nepochopitelně k hráči hostů číslo 6, začal jej škrtit a poté ho ještě „zahodil” na zem. Šlo zajisté o mstu za předchozí zákrok, protože když jsme se zeptali, co blbne, hráč domácích číslo 1 řval – to máš za to, jak jsi do něj kopal na zemi,” uvádí ve svém protestu Hvozdnice.

Zápas se kvůli tomuto incidentu nedohrál. “Po asi dvaceti minutách jsem utkání ukončil, protože na hrací ploše nebyl dostatečný počet hráčů obou mužstev. Vzhledem k této situaci jsem upozornil vedoucí a kapitány obou mužstev na to, že utkání je nedohráno a předčasně ukončeno,” popsal v zápisu o utkání rozhodčí Kubíček.

S tímto vyjádřením sudího však zástupci Radlíku nesouhlasí. „Toto tvrzení se nezakládá na pravdě. Pan rozhodčí cca po dvaceti minutách od incidentu utkání ukončil po dohodě s hostujícím mužstvem, které odmítlo pokračování ve hře. Striktně odmítáme, že tým domácích neměl na hrací ploše dostatečný počet hráčů a nechtěl pokračovat v utkání,” stojí v zápisu o utkání.