Jaký je důvod poklesu formy Patrika Laineho?

I v kanadsko-americké NHL platí, že by hráči měli mít nějaké oblíbené činnosti, při nichž mohou trochu zrelaxovat během náročného programu a přijít na jiné myšlenky, než je hokej. Tyto činnosti ovšem nesmí negativně ovlivňovat výkony hráčů na ledě. U finského supertalentu z Winnipegu, Patrika Laineho, tomu však může být lehce jinak.

Laine, často považován za budoucího kanonýra číslo 1, je momentálně z formy. Sezona se pro něj sice začala vyvíjet dobrým směrem, když byl v listopadu 2018 vyhlášen hráčem měsíce, neboť za tento měsíc stihl ve 12 utkáních úctyhodných 18 branek. Mělo být pouze otázkou času, kdy tento mladíček pocházející z Finského Tampere, dosáhne vysněné mety 50 branek v sezoně. Současná realita se ale výrazně liší, jelikož se tento pomyslný gólostroj zasekl a za posledních 40 zápasů se trefil pouze 10x, čímž se výrazně snížil i jeho čas strávený na ledě.

Hlavním důvodem upadající formy tohoto střelce se zdají býti videohry. Po zveřejnění videa, které se rapidně rozšířilo po všech sociálních sítích, vyplynulo, že tento hráč v době od září do února odehrál  ve hře s názvem Fortnite více než 1700 duelů. Toto číslo, při průměrné délce jednoho „videozápasu“ přibližně 15 minut, dává dohromady takřka 430 reálných hodin strávených u této hry, což je skoro 18 celých dní! Je tedy jasné, že tato čísla jsou pro hvězdu takovéhoto kalibru více než alarmující.

Laineho však může tato menší herní závislost stát více než dost. V létě mu totiž skončí nováčkovský kontrakt, a při současném stavu může na nějaký lukrativní kontrakt, jejž dostala třeba jednička draftu z roku 2016, Auston Matthews, zapomenout. Hráčům Jets se totiž i bez tohoto finského útočníka daří. Winnipeg okupuje v Západní konferenci NHL 3.místo a play-off by se mu nemělo vyhnout. Otázkou tedy zůstává, jestli nebude tato aktivita Laineho stát místo v týmu.