Na Slovan Bratislava se valí další problémy

Hrůzostrašná sezóna hokejového klubu Slovanu Bratislava má další pokračování. I přes veškeré trable, které klub má, jsou známi první přípravné duely v rámci turnaje Mountfield Cup, který pořádá extraligový tým Mountfield Hradec Králové.
Slovan po skončení sezóny 2018/19 měl dluhy všude, kam se podíval. Někteří hráči na svou výplatu čekají několik měsíců a navíc klub za pronájem Zimního stadionu Ondreje Nepely stále dluží kolem jednoho miliónu eur. Pokud tento dluh nesplatí do začátku nové sezóny, hrozí mu stěhovaní do jiné hokejové arény. Bratislavský klub by měl s největší pravděpodobností zahájit novou sezónu ve slovenské extralize, ale i to není stoprocentně jisté.
Původně se také mluvilo o faktu, že by slovenský klub trénoval Vladimír Růžička, který však nakonec nabídku nepřijmul. Jelikož klub oznámil, že kvůli špatné ekonomické situaci musí v KHL skončit a bude podávat přihlášku do slovenské extraligy.
Slovanští fanoušci se již nyní mohou těšit na přípravné zápasy. Slovan Bratislava by se měl představit na Mountfield Cupu. Tento turnaj se bude konat od 4. do 7. srpna. Ve čtvrtém ročníku se představí domácí tým Mountfield Hradec Králové, HC Dynamo Pardubice, Spartak Moskva a také Slovan Bratislava. V minulých letech se na Mountfield cupu představil například reprezentační výběr Jižní Korey či Davos. Přesný rozpis letošního ročníku se ještě připravuje. Zůstává zároveň velmi důležitá otázka. S jakým týmem Slovan Bratislava přicestuje na tento turnaj, když na své soupisce nemá takřka ani jediného hráče? Mužstvo bude muset složit nový trenér Roman Stantien, který dostal velkou pravomoc vybudovat si mužstvo prakticky sám, jelikož týmu stále chybí i generální č sportovní manažér. Jsme velice zvědaví, jak to celé dopadne.