Slovensko bude měnit dresy kvůli novele zákona o státních symbolech

Není tomu tak dávno, kdy celý slovenský hokej změnil svoji identitu. Tím pádem vzniklo i nové logo, které má obrysy státního znaku, do kterého však přibyly hokejové motivy, příkladně hokejky. Právě tato změna by mohla vadit na blížícím se mistrovství světa, které se koná právě na Slovensku.

Nevěříte svým očím? Opravdu to tak vypadá, že Slovenská reprezentace bude muset během mistrovství světa měnit své reprezentační dresy. V prvních zápasech by svěřenci Ramsayho nastupovali v nových dresech s novým logem, který má obrysy státního znaku. Nově trojvrší je vytvořeno z hokejek, které mají symbolizovat oslavu vítězství a úspěchu. To se právě nelíbilo Dušanovi Titelovi, který tuto změnu přijímá za nepřijatelnou. Právě Tittel patřil mezi ty, kteří se angažovali o nové novele o státních symbolech. Tato novela vstoupí v platnost v polovině května. Kvůli tomu by se měla slovenská reprezentace takřka v polovině mistrovství světa vrátit zpátky k tradičnímu státnímu znaku, na který jsme byli zvyklí do nedávných dob. Samozřejmě, že vzniklý problém budou ještě řešit právníci. Jsme velice zvědaví, jak to nakonec celé dopadne.

Mistrovství světa v ledním hokeji se v letošním roce koná na Slovensku, přesně řečenu v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. 5. 2019. Domácí národní celek se v Košicích střetně s Kanadou, USA, Finskem, Německem, Dánskem, Francií či Velkou Británií. Českou republiku čeká Švédsko, Rusko, Švýcarsko, Norsko, Lotyšsko, Rakousko a Itálii.