Vyjádření fanoušků Opavy k přestupům hráčů do Baníku Ostrava

Vyjádření aktivních fanoušků k přestupům našich hráčů k největšímu rivalovi

Jak si již jistě veškerá fotbalová veřejnost všimla, tak po podzimní části proběhla kabinou našich fotbalistů menší fotbalová „vichřice“, která zapříčinila odvanutí několika velkých opor našeho týmu.
Začalo to Kayambovým podepsáním Plzni už během podzimní části ligy, které ale všichni fanoušci berou pozitivně, Kayamba svými výkony mnohdy převyšoval ostatní a asi by byla hloupost brzdit mu v posunu dál, navíc, když jsme za něj dostali a ještě budeme dostávat slušné finanční obnosy. Ale hlavně přešel do českého top týmu, hrajícího evropské poháry, takže mu můžeme jen popřát, ať se mu daří a dotáhne to co nejdál.
Nezapomeňme, že pokud zazáří i v Plzni a vyhlédne si jej nějaký menší či větší evropský klub, kam by pak přestoupil, tak nám z toho taky ještě něco kápne;-)
To co se však dělo po skončení podzimní části určitě značně rozhořčilo drtivou většinu fanoušků.
Začalo to přestupem našeho „kapitána“ k našemu největšímu rivalovi a nepříteli v jednom. Zde bychom chtěli uvést, že kdyby přestoupil kamkoliv jinam, tak bychom mu asi stejně jako Joelovi popřáli hodně štěstí v novém angažmá a poděkovali mu za odvedené služby pro náš klub, ale že přestoupil právě do klubu, ke kterému cítíme největší nenávist a všichni víme, jak jsou vztahy mezi SFC a FCB na všech frontách vyhrocené, tak to nás opravdu hodně vytočilo a tím, že nejednou tvrdil v několika rozhovorech, že by do Baníku nikdy nešel to ještě umocnil.
Nejhorší na tom je, že byl kapitánem SFC, čímž tomu nasadil korunu. Pro nás tak zůstane v našich srdcích a myslích jako prodejná d…a a pochopitelně mu to dáme pořádně vyžrat a uděláme vše pro to, aby si na něj udělali svůj pohled i opravdoví, hrdí fanoušci FCB, až se dozví, že by k nim nikdy nepřestoupil, jak tvrdil a teď tam je. Budeme neskutečně šťastní, když takové prodejné s…ě jako je Kuzmanovič a spol. dopadnou jako kdysi Matušovič, který si to totálně posral u obou dvou stran, tím, že si myslel, jak zapůsobí na fanoušky svého nového klubu, jenže svými minulými výrazy ze sebe udělal akorát debila a nesnášeli ho ani na jedné straně. Neuvědomil si totiž, že i fanoušci mají svou čest a hrdost a hráče, kteří jsou na tom stejně si hájí a „vynášejí do nebe“ naopak falešné a prodejné přeběhlíky jsou schopni „ukamenovat“
To co předvedl Kuzmanovič však teď čerstvě ještě několikanásobně převýšil a umocnil hráč, kterého jsme vytáhli z třetí do druhé potažmo první ligy a on se nám za to pak odvděčí takovou prasárnou, že by nejraději odešel jako volný hráč zadarmo, aniž by za něj klub, který ho vytáhl a nastartoval k obrovskému kariérovému skoku něco dostal. Je to odporný bezcharakterní podrazák a přejeme mu z celého srdce, aby si v Baníku ani neškrtl a jeho kariéra měla tak strmý pád, jaký měla vzrůst. Jeho jméno nemůžeme ani vyslovit, protože se nám to úplně příčí, ale všichni jistě ví, o koho jde.
Pro tyto podrazáky a všechny ostatní hráče mající podobné byť jen náznakové myšlenkové pochody máme jeden vzkaz: Věřte tomu, že to, co předvedli dva výše zmiňovaní fotbalisté, kterým se to budeme snažit všemi možnými legálními prostředky co nejvíce znepříjemnit a dát pořádně vyžrat, neskončí jen u nadávek na různých diskuzních fórech v hospodách apod. Toto je pro nás naprosto netolerující čin a hráči, kteří jej učiní to pořádně pocítí!
Závěrem bychom chtěli s takovým malým odlehčením říci, že všechno zlé je k něčemu dobré a díky Kuzmanovičovému odchodu alespoň dostane zpět kapitánskou pásku ten, který jí měl mít pořád a neměla mu být člověkem charakterově podobným dvěma výše zmíněným hráčům odebrána. Jde o opavského srdcaře, hráče, který by nikdy to, co předvedli ti dva výše zmínění, neudělal a jen takový si zaslouží být opravdovým kapitánem našeho milovaného klubu.
Všem ostatním našim fotbalistům, kteří to s našim klubem myslí upřímně, vážně, mají charakter, čest a hrdost, přejeme jen to nejlepší. Hodně štěstí, zdraví, sportovních úspěchů, ať se nám společně podaří nejen udržet ligu, ale s důstojností jí dohrát na co nejvyšší pozici. Hráčům, kteří už teď přerostli a vyvyšují nad ostatními nejen v našem týmu, ale i v celé lize a je po nich velká poptávka, ale oni se i přes to rozhodli ještě zůstat za toto gesto nesmírně děkujeme a věřte, že pokud pro náš klub odvedete dobrou a poctivou práci s maximálním nasazením budeme vám vždy přát jen to nejlepší, i když časem přestoupíte za lepší štací, abyste se posunuli zase ještě o něco výše, pokud to samozřejmě nebude do Baníku a hlavně za takových okolností jako výše jmenovaní.
My jak jistě víte za vámi budeme stát, jezdit, povzbuzovat vás a podporovat vždy a všude a nikdy vás neopustíme a nezradíme, na to nezapomeňte a tak si to i v hlavách přebírejte;-)

Věrní opavští fanoušci