Baráž o extraligu – Piráti Chomutov

Dalším účastníkem baráže je tým z Ústeckého kraje.Tým Piráti Chomutov byl založen v roce 1945 pod názvem ČSK Chomutov. Svoje domácí zápasy odehrávají v Rocknet aréně s kapacitou pět a půl tisíce diváků. Chomutov patří mezi celky, které často střídají své působení mezi první ligou a extraligou.

  1. ROČNÍK 2014/2015

V sezóně 2014/15 Piráti z Chomutova sehráli celkem 52 zápasů v první lize. Po základní části měli na svém kontě celkem 119 bodů, což jim přidělilo první místo v tabulce. Ve čtvrtfinále narazili na Ústí nad Labem. Nečekalo se, ale byla to vskutku vyrovnaná série, která se rozhodla až v šestém zápase, ve kterém Chomutov na venkovním hřišti porazili Slovan 6:1 a celkem zvítězili na 4:2 na zápasy. Další krok Piráty čekal v semifinále jihlavská Dukla. Chomutov začínal doma a to byla pro ně obrovská výhoda, jelikož po dvou odehraných domácích zápasech vedli v sérii 2:0. Třetí utkání patřilo Dukle, ale ve čtvrtém se z vítězství radoval Chomutov a ten si domů odvezl vytoužený mečbol, který dokázali proměnit a tím si vybojovali baráž, společně s Českými Budějovicemi. Dále v baráži byla Olomouc a pražská Slavia. V prolínací soutěži Chomutov uspěl, který postoupil z druhé pozice do extraligy. Olomouc si své extraligové místo uchránili. Naopak tým HC Slavia Praha sestoupila do první ligy a s nimi v první lize zůstaly České Budějovice.

  1. ROČNÍK 2015/2016

Premiérový ročník pro Chomutov vyšel z jejich strany na jedničku. Sice po základní části skončili osmé pozici a čekalo je předkolo play-off, ve kterém narazili brněnskou Kometu, kterou dokázali porazit 3:1 na zápasy. Ve čtvrtfinále je čekal lídr soutěže a později i mistr této sezóny tým Bílí Tygři Liberec. Piráti bohužel na Tygry nestačili a podlehli jim 0:4 na zápasy. Tým z Ústeckého kraje sice vypadl již ve čtvrtfinále, ale pro ně to byla vydařená premiérová sezóna, jelikož se vyhnuli baráži, do které nechtěli.

3 ROČNÍK 2016/2017

Ve 24. ročníku nejvyšší hokejové soutěže v České republice Chomutovu se dařilo ještě líp než v předešlé sezóně. Opět po základní části skončili na pozici, která jim určila fakt, že budou hrát předkolo play-off, ve kterém porazili Mladou Boleslav 3:2 na zápasy. Velké překvapení se událo ve čtvrtfinále. V něm Piráti porovnali síly s Oceláři. I přes to, že Třinec začínal na domácím ledě z výher se radoval Chomutov, který si na domácí dvojzápas odvezl dvojzápasový náskok. Ve třetím zápase Oceláři dokázali snížit, ale hned o den později si Chomutov vybojoval důležitý mečbol. Série se vrátila zpět do Třince, kde domácí dokázali konec sezóny odvrátit. Piráti v Chomutově už na nic nečekali a sérii ukončili. Do semifinále play-off postoupil tým Piráti Chomutov, když zvítězil 4:2 na zápasy. V následujícím kole play-off narazili na Liberec, který je v minulém ročníku vyřadil. Podobné tomu bylo i tentokrát, ale série byla více vyrovnaná. Takřka v celé sérii platilo pravidlo můj hrad můj dům s vyjímkou šestého duelu, kdy Tygři na venkovním hřišti porazili Chomutov 4:0 a v sérii zvítězili 4:2 na zápasy.

4 ROČNÍK 2017/18

Chomutovu se v této sezóně vůbec nedařilo a nedokázali navázat na předchozí ročníky. Po odehraných padesáti dvou utkání skončili na jedenácté pozici. Na poslední postupující místo pro předkolo play-off ztráceli pouhé tři body. Piráti se dokázali během play-out vyhnout nevyzpytatelné baráži a mohli se radovat z toho, že i další ročník sehrají v extralize.

5 ROČNÍK 2018/2019

Ani v letošní sezóně nijak tým z Chomutova nijak nezazářil. Na konci základní části vybojovali pouhých 50 bodů. Horší byly jen Pardubice, které získaly 36 bodů. Do play-out šli společně s Litvínovem, který měl jistotu, že do baráže nemůže spadnout. Pardubicemi, které naopak měly jistotu, že baráž budou hrát. A Karlovými Vary, se kterými bojovali o udržení či baráž. Nakonec po odehrání soutěže play-out si místo v baráži bohužel pro ně vysloužili Piráti, naopak Karlovy Vary se strachovat o sestup nakonec nemusí. Chomutov v baráži narazí na Pardubice, České Budějovice a Kladno.