Dopis Edena Hazarda fanouškům Chelsea

Eden Hazard se včera oficiálně stal hráčem Realu Madrid za 100 milionů Eur. Fanouškům Chelsea poslal děkovný dopis.

“Mé Chelsea rodině a přátelům,
nyní už víte, že odcházím do Realu Madrid. Není žádným tajemstvím, že hrát za ně byl můj sen od chvíle co jsem byl malý chlapec a střílel své první góly. Dělal jsem co bylo v mých silách, abych sebe nebo tým nerozptyloval všemi možnými mediálními spekulacemi, obzvlášť v poseldních 6 měsících.

Nyní, když se kluby dohodly, doufám, že pochopíte, že jsem se musel posunout do další kapitoly, tak jako by měl každý z vás, když si jdete za svým snem. Opustit Chelsea je zatím největší a nejtěžší rozhodnutí mé kariéry. Nyní, když bylo zveřejněno, bych rád řekl, že jsem miloval každý okamžik v Chelsea a kvůli žádnému jinému klubu bych ji neopustil, ani jsem o tom nikdy neuvažoval.

Když jsem přišel, bylo mi 21, vyrostl jsem jako hráč i jako člověk s vámi všemi, byli jste to vy kdo mi pomohl až k pozici kapitána belgické reprezentace. Samozřejmě tu byly i náročné okamžiky, jak pro tým, tak pro mě osobně. Koneckonců, je to fotbal. Nicméně, pro mě byl fotbal vždycky o tom mít míč u nohou, hrát zápasy a užívat si každý okamžik na hřišti. Máme štěstí, že můžeme hrát nádhernou hru a to byla také moje rada pro každého, kdo mě o ni požádal – Bavte se fotbalem!

I když jsme nehráli dobře, snažil jsem se podat co nejlepší výkon a to bylo i díky vaší podpoře. Bojovnost, touha, snaha to nikdy nevzdat, to vždy patřilo ke kultuře v Chelsea a pochází to od vás.

Když vzpomínám na významné momenty v dresu Chelsea, vybaví se mi jich tolik, máme štěstí, že jsme vyhráli mnohem více zápasů než jsme prohráli. Ti, kdo mě znají, vědí, že nemám ve zvyku vypočítávat co všechno jsem vyhrál. Každá trofej, jak týmová, tak individuální byla úžasná. Jednou si budu moct sednout k pivu a s pýchou vzpomínat na to, jak se moje pokažená penalta proti Crystal Palace proměnila v můj gól hlavou, který nám vyhrál titul, nebo na góly proti Tottenhamu, Liverpoolu a Arsenalu.

Ty vzpomínky jsou tolik živé díky vám a atmosféře, kterou jste vytvářeli. Doufám, že na ně budete vzpomínat se stejnou pýchou, jako já. Ať už to bylo turné v USA, úterý večer v Sunderlandu, čtvrtek v Rusku a samozřejmě každý zápas na Stamford Bridge, v každém z nich jste mě podporovali a povzbuzovali abych byl kým jsem. Doufám, že jste si to užili stejně jako já. Jediné, co mě mrzí je, že mi ve sbírce chybí nějaká cena za bránění.

Máme v týmu spoustu skvělých hráčů a okamžiky, na které jsem byl nejvíce pyšný byly vždy týmové. FA Cup, Ligové poháry, Premier League a Evropské ligy – všechny ty trofeje jsme získali jako rodina. Každá z nich je svým způsobem speciální a ta poslední z Baku před pár týdny, je skvělým způsobem, jak se rozloučit.

Chelsea a především její fanoušci pro mě budou navždy vyjímeční a příští sezónu budu vždy nejdřív zjišťovat vaše výsledky. Doufám, že proti sobě budeme nalosováni v Lize Mistrů, abychom se mohli znovu vidět.

Předtím než půjdu, dlužím jedno poslední poděkování všem lidem v klubu za jejich píli, díky které jsme si mohli užívat každý moment. Se svými bývalými spoluhráči se rozloučíme v pravou chvíli, ale nyní musím poděkovat panu Abramovičovi a dalším členům vedení za to, že mi pomohli splnit ne jeden, ale dva sny – být hráčem Chelsea a dnes i ten druhý, stát se hráčem Realu Madrid.

Přeji vám všem jen to nejlepší.

Eden