Kdo postoupí do semifinále extraligy?

Po základní části známe osm týmů, které se budou chtít rvát o Masarykův pohár. Mezi nimi je Mountfield Hradec Králové, HC Škoda Plzeň, Bílí Tygři Liberec, HC Olomouc, BK Mladá Boleslav, HC Oceláři Třinec, HC Vítkovice Ridera a obhájce titulu tým HC Kometa Brno, který útočí na zisk zlatého hattricku.

  1. SÉRIE – MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ VS HC KOMETA BRNO

Jak jsme již zmiňovali, Brno chce dosáhnout zlatého hattricku, ale už v prvním vyřazovacím kole na ní čeká velmi těžký soupeř z Hradce Králového. Mountfiled  dokázal v základní části Kometu porazit ve všech čtyřech duelech. Trenér Libor Zábranský se soupeře strach nemá a ví, že play-off je úplně jiná soutěž než základní část a může se stát prakticky cokoliv. Myslíme si, že série bude opravdu dlouhá a bude se rozhodovat až v sedmém zápase.

  1. SÉRIE – HC ŠKODA PLZEŇ VS HC OLOMOUC

Tyto týmy se v posledních letech potkávají ve čtvrtfinále velmi často. Naposledy v letech 2016 a 2018 a z postupu se vždy radovala Plzeň. Olomouc tentokrát proklouzla do play-off přímo a nebudou chtít dát svojí kůži zadarmo i přes to, že Plzeň je v této sérii favoritem. V letošní sezóně Indiáni zdolali kohouty sice jen jednou ze čtyř zápasů. Věříme, že se dočkáme minimálně pěti vzájemných duelů v play-off.

  1. SÉRIE – HC OCELÁŘI TŘINEC VS HC VÍTKOVICE RIDERA

Třinečtí Oceláři na svého soupeře čekali. Vývoj v předkole jim nakonec určil Vítkovice a tak se všichni mohou těšit na velké derby, které bude mít jistě skvělou atmosféru. Favoritem je Třinec, který je zkušený a ví jak sehrát ty nejvypjatější duelu. Naopak Vítkovice mají nyní v hlavách postup v předkole přes pražskou Spartu, což jim dodává mnoho sil do další fáze play-off. Oceláři brali v základní části proti Vítkovicím tři výhry ze čtyř utkání. Uvidíme skvělou podívanou a tipujeme, že tyto dva týmy sehrají v sérii minimálně šest zápasů.

  1. SÉRIE – BÍLÍ TYGŘI LIBEREC VS BK MLADÁ BOLESLAV

I Liberec musel čekat. Nakonec v předkole Mladá Boleslav porazila v pátém rozhodujícím zápase Zlín a tak bylo rozhodnuto, že bílé tygry z Liberce čeká Mladá Boleslav. Nejen pro fanoušky to bude obrovská show, jelikož se jedná o derby. Můžeme se tak těšit na velmi vypjaté zápasy. Tyto týmy se naposledy ve vyřazovací části potkali v sezóně 2015/16, kdy Liberec zvítězil 4:0 na zápasy. V letošní sezóně se Liberec proti Mladé Boleslavi radoval třikrát ze čtyř utkání. Tipujeme, že duely budou vyhrocené, vyrovnané až do posledních minut, ale vždy v pravou chvíli rozhodne Liberec a porazí Mladou Boleslav stejně jako v sezóně 2015/16, tudíž se dočkáme pouze čtyř základních zápasů ve čtvrtfinále play-off.