Omezení pro fanoušky na MS 2019 na Slovensku

Za několik málo dní startuje velmi očekávaný hokejový svátek v podobě mistrovství světa, které se letos koná u našich východních sousedů na Slovensku. Mistrovství světa v ledním hokeji se bude konat od desátého do dvacátého šestého května v Bratislavě a Košicích.

Češi základní skupinu odehrají v Bratislavě, a proto se podíváme na různá omezení, která by mohla nastat. Organizátoři a samotné město chce pomoct odlehčit dopravě v hlavním městě Slovenska. Proto se plánuje několik záchytných parkovišť. Například na Tyršovo nábřeží, kam by se mělo vejít celkem 250 automobilů a dalších 30 autobusů. Další záchytné parkoviště bude vytvořeno na fotbalovém stadionu, kde bude kapacita pro 295 aut a 25 autobusů. Lidé budou moci také zaparkovat na Zlatých pieskoch, kam by se podle předpokladů mělo vejít až 350 osobních automobilů a 30 autobusů.

U Národního fotbalového stánku bude jízdní pruh určen pouze pro taxíky a zájezdové autobusy, které budou přivážet a odvážet hokejové fanoušky k zimnímu stadionu. Navíc každý fanoušek, který bude mít platný lístek na hokejový šampionát v den konání zápasu, bude moci zadarmo využít městkou hromadnou dopravu zcela zdarma. Kompletní dopravní opatření bude platit od 9. května, budou posíleny policejní kontroly.

Samozřejmě, že organizátoři varují a prosím všechny fanoušky, aby chodili před začátkem duelu s dostatečným předstihem, kvůli důkladným prohlídkám před vstupem do arény.