TOP10 nejvíce “utrácejících” trenérů

Dnes se podívejme na 10 trenérů, kteří za své angažmá angažovali hráče za největší obnos peněz

  • 10. místo – Unai Emery (705 milionů Eur) – 63 hráčů

Tento 48-letý španělský trenér je aktuálně po konci v Arsenalu bez angažmá. Trenéřině se věnuje od roku 2004 a trénoval už Lorcu, Almerii, Valencii, Spartak Moskva, Sevillu, PSG a Arsenal. Ve své kariéře slavil zisk 3 trofejí a to “mistrovského hattricku” v Evropské lize se Sevillou v letech 2014 – 2016.

  • 9. místo – Rafael Benitez (753 milionů Eur) – 92 hráčů

Opět zde máme španělského trenéra, tentokrát 59-letého trenéra Dalian Yifang, které trénuje od roku 2019. Trenéřině se věnuje už od roku 1986 a trénoval už Real Valladolid, Osasunu, Extremaduru, Tenerife, Valencii, Liverpool, Inter Milán, Chelsea, Neapol, Real Madrid, Newcastle a aktuálně, jak už jsme zmiňovali, Dalian Yifang. Ve své kariéře slavil zisk 12 trofejí – 2x titul v La lize, 2x zisk italského superpoháru, 1x ligu mistrů, Evropskou ligu, Pohár UEFA, Superpohár UEFA, MS klubů, FA Cup, Community Shield a italský pohár.

  • 8. místo – Claudio Ranieri (801 milionů Eur) – 96 hráčů

Tento 68-letý italský trenér je aktuálně trenérem Sampdorie. Trenéřině se věnuje také jako Rafael Benitez od roku 1986 a trénoval už Cagliari, Neapol, Valencii, Fiorentinu, Atlético Madrid, Chelsea, Parmu, Juventus, AS Řím, Inter Milán, Monako, Leicester, Nantes, Fulham a aktuálně je trenérem Sampdorie. Ve své kariéře slavil zisk 5 trofejí – italského poháru, italské superpoháru, Evropského Superpoháru, španělského poháru a také velmi překvapivý titul v Premier League

  • 7. místo – Roberto Mancini (802 milionů Eur) – 72 hráčů

Tentokrát je tu podruhé v řadě italský trenér a je to 55-letý Roberto Mancini. Trenéřině se věnuje od roku 2002 a aktuálně je trenérem italské reprezentace. Ve své kariéře trénoval Fiorentinu, Lazio, Inter Milán, Manchester City, Galatasaray, Zenit a aktuálně je trénuje reprezentaci Itálie. Během trénování získal 11 trofejí – 4x titul v italském poháru, 2x titul v italské lize a italském superpoháru. 1x získal titul v Premier League a FA Cupu.

  • 6. místo – Arsene Wenger (964 milionů Eur) – 103 hráčů

Poprvé zde máme francouzského trenéra a je jím 70-letý Arsene Wenger. Trenéřině se věnuje od roku 1984, aktuálně je bez angažmá. Ve své trenérské kariéře trénoval Nancy, Monaco, Nagoyu a Arsenal, jehož trenérem byl 22 let. Získal také 20 trofejí – 7x zisk FA Cupu, 6x zisk Community Shield, 3x titul v Premier League, 1x zisk francouzského titulu, francouzského poháru, císařského poháru a japonského superpoháru.

  • 5. místo – Massimiliano Allegri (1 miliarda Eur) – 87 hráčů

Potřetí zde máme italského trenéra, tentokrát je jím 52-letý Massimiliano Allegri, který je aktuálně bez angažmá. Trenéřině se věnuje od roku 2003 a v kariéře získal 13 trofejí – 6x titul v italské lize, 4 italský pohár a 3x italský superpohár. Trénoval SPAL, Sassuolo, Cagliari, AC Milán a Juventus.

  • 4. místo – Manuel Pellegrini (1,1 miliarda Eur) – 82 hráčů

Poprvé zde máme trenéra z jižní Ameriky, tentokrát je jím 66-letý chilský trenér Manuel Pellegrini. Trenéřině se věnuje od roku 1988 a aktuálně je bez angažmá. Ve své kariéře trénoval v Chile, Ekvádoru, Argentině, trénoval Villarreal, Málagu, Real Madrid, Manchester City, Hebei China Fortune a West Ham. Ve své kariéře slavil zisk 10 trofejí – 2x zisk FL Cupu, 1x zisk titulu v Premier League, La lize, UEFA Intertoto Cupu, argentinský titul i pohár, ekvádorský titul a chilský titul a pohár.

  • 3. místo – Carlo Ancelotti (1,2 milionu Eur) – 85 hráčů

4. italským trenérem v našem seznamu je 60-letý Carlo Ancelotti. Trenéřině se věnuje od roku 1995, aktuálně je trenérem Evertonu. Ve své kariéře trénoval Parmu, Juventus, AC Milán, Chelsea, PSG, Real Madrid, Bayern Mnichov, Neapol a aktuálně je trenérem Evertonu. V kariéře získal 21 trofejí – 3x zisk Ligy mistrů, italského poháru, 2x Evropského superpoháru, MS klubů a německého superpoháru. 1x zisk poháru Intertoto, italského titulu, italského superpoháru, Community Shield, Premier League, FA Cupu, francouzské ligy, španělského poháru a Bundesligy.

  • 2. místo – Pep Guardiola (1,2 miliardy Eur) – 52 hráčů

Druhým španělským trenérem v našem seznamu je 48-letý Pep Guardiola, který je aktuálně trenérem Manchesteru City. Trenéřině se věnuje od roku 2007 a trénoval, Barcelonu, Bayern Mnichov a aktuálně je trenérem Manchesteru City. V kariéře slavil zisk 25 trofejí – 3x zisk Superpoháru UEFA, MS klubů, španělské ligy, španělského superpoháru a německé Bundesligy. 2x zisk Ligy mistrů, španělského poháru, německého poháru a Premier League. 1x zisk EFL Cupu a Community Shield.

  • 1. místo – Jose Mourinho (1,6 miliardy Eur) – 97 hráčů

Pomyslným vítězem našeho žebříčku je 56-letý portugalský trenér Jose Mourinho, který je aktuálně trenérem Tottenhamu. Trenéřině se věnuje od roku 2000 a trénoval, Benficu, Porto, Chelsea, Inter Milán, Real Madrid, Manchester United a aktuálně je trenérem Tottenhamu. Ve své kariéře slavil zisk 25 trofejí – 4x zisk anglického poháru, 3x zisk Premier League, 2x zisk portugalského titulu, Ligy mistrů, poháru UEFA/Evropské ligy, italského titulu a Community Shield. 1x zisk portugalského poháru, portugalského superpoháru, FA Cupu, italského poháru, italského superpoháru, španělského titulu, španělského poháru a španělského superpoháru.

 

U všech trenérů jsou uvedeny úspěchy a zisk trofejí pouze za dobu jejich trenérských angažmá. Nejsou tam uvedeny trofeje, které získali jako hráči, jelikož tyto trofeje s obsahem našeho článku nesouvisí.