TOP8 malých hráčů NHL aneb když výška nehraje roli

Dříve bylo téměř nemožné, aby v nejslavnější hokejové lize prorazili malí hráči. Dnes je tomu jinak, kdy dynamičtí „trpaslíci“ dostávají čím dál více prostoru a dokazují, že hokej už není jen o hrubé síle. Toto je momentálně osm nejlepších hráčů pod 180 centimetrů.

Jonathan Marcheessault vysoký přesně 175 centimetrů prožívá po příchodu do Vegas nejlepší sezony v kariéře. S 55 body v 76 zápasech je momentálně na prvním místě klubového bodování.

Tyler Johnson má v aktuální sezóně na svém kontě 45 bodů z 75 zápasů. Hodně lidí si ho pamatuje hlavně díky jeho výkonům v play-off roce 2015. Od té doby nabraly jeho výkony mírně klesající tendenci, i tak ale patří mezi nejlepší malé hráče na světě.

Mats Zuccarello, pouze 171 centimetrů vysoký útočník, který celou svoji zámořskou kariéru strávil v dresu New Yorku Rangers, momentálně hraje v Dallasu. V dosavadním průběhu sezony si připsal 38 bodů v 47 zápasech.

Švédský útočník Viktor Arvidsson, kterého si vybral Nashville má v aktuální sezoně na svém kontě 44 bodů. Tento 176 centimetrů vysoký a 82 kilogramů vážící hráč patřil do týmu vítězů loňského MS.

Cam Atkinson už dlouhodobě ukazuje, že se v něm všichni zmýlili, kdy byl draftován Columbusem až ze 157. místa. Je druhým nejproduktivnějším hráčem týmu hned za Panarinem. Atkinson měří 173 centimetrů a váží 81 kilogramů

Alex DeBrincat, jednadvacetiletý, 171 centimetrů vysoký, velmi produktivní hráč má na svém kontě už šedesát kanadských bodů. Mohl by patřit k tahounům Chicaga i v budoucnu. V klubovém bodování je na třetím místě hned za Patrickem Kanem a Jonathanem Toewsem.

Nenáviděný i milovaný, to je Brad Marchand. Jde o skvělého 175 centimetrů vysokého Kanaďana, který je s 97 body nejproduktivnějším hráčem Bostonu. Dříve nepatřil mezi extrémně produktivní hokejisty, v poslední době však na sobě zapracoval a může se srovnávat i s největšími hvězdami.

Johny Gaudreau, momentálně devátý nejproduktivnější hráč celé NHL je světovou hězdou už od svého příchodu do nejlepší ligy světa. 174 centimetrů vysoký útočník má na svém kontě letos 92 bodů, a to odehrál 76 zápasů. Nejproduktivnější hráč Calgary je jedním ze strůjců letošního úspěchu plamenů.