Velké změny v SFC Opava! Chystá se výprodej hráčů?

Nováček Fortuna ligy z Opavy zakončil podzimní část na velmi sympatickém 9. místě, navzdory “vyhnanství” v Brně na začátku sezony. Podle posledních výkonů (hlavně na domácím hřišti) mohl být klidně v tabulce i výše, kdyby od začátku sezony nemusel několik zápasů domácích zápasů odehrát mimo svůj stadion, který dostával vyhřívaný trávník.

V mužstvu se ale během zimní přestávky budou a mohou dít velké změny. Celé představenstvo klubu totiž nedávno rezignovalo a svou rezignaci předalo městu oficiálně až 15. prosince, aby zachovalo klid v týmu před posledními zápasy podzimní části a aby se hráči mohli plně soustředit na své sportovní výkony.

Noví zastupitelé města, kteří byli zvoleni v podzimních volbách, včetně nového primátora Opavy Tomáš Navrátila (politická příslušnost – ANO) navrhla nové členy představenstva.

Kandidáti do představenstva: Tomáš Navrátil, Radim Kavan, Michal Kokoška, Petr Glončák a Roman Kovář

Kandidáti do dozorčí rady: Lukáš Vaněk, René Černohorský, Zdeněk Viktorín, Andreas Drastík a Petr Kašný.

Vyjádření primátora Opavy Tomáše Navrátila:

“Chtěl bych ujistit fotbalisty i fanoušky, že změnou členů v orgánech společnosti se nic nemění. Naším cílem je, aby byla situace v klubu stabilní a aby byly vytvořeny co nejlepší podmínky pro hráče, pracovníky klubu i jeho příznivce. Nadále trvá podpora klubu ze strany celého vedení města i naše snaha o získání strategického partnera, který by klubu zajistil finanční stabilitu a rozvoj. Změny v realizačním týmu klubu a managementu v plánu nemáme”

Vyjádření dosavadního předsedy představenstva Marka Hájka:
“Důvodem naší rezignace byly vyjádření některých členů koalice, že s námi do budoucnosti nepočítají. Nechtěli jsme být z klubu vyhozeni, tak jsme podali rezignaci.”

Vyjádření členů představenstva (Marek Hájek, Martin Víteček, Martin Viltavský a Milan Němec)

“Představenstvo má pro klub připraveno zajištění provozu i financování přinejmenším do konce sezony 2018/19, ale respektujeme přání a záměr majoritního akcionáře přivést do klubu nové a kvalitnější persony, které zajistí více peněz a kvalitnější sportovní výsledky klubu. V jakém stavu a pozici předáme klub novému vedení, seznámí představenstvo veřejnost na naší poslední tiskové konferenci”

Aby těchto změn nebylo málo, tak má dojít i přestupům některých hráčů, kteří tvoří jádro opavského klubu a patří k oporám týmu. O hráče je velký zájem v tuzemských klubech díky jejich dobrým výkonům v podzimní části. Prvním hráčem, který klub opustí je Joel Kayamba, který už v podzimní části podepsal smlouvu s úřadujícím mistrem Viktorií Plzeň a byl v Opavě už jen na hostování. Přestup, který je na spadnutí a který opavští fanoušci budou těžko vstřebávat je odchod kapitána Nemanji Kuzmanoviče do Baníku Ostrava. Tuto informaci prozradil jeden z lidí z blízkého okolí srbského útočníka, že by měl být Kuzmanovič už s klubem dohodnut na víceletém kontraktu a přestupu už v zimním přestupním období. Dalším odchodem je návrat Jakuba Janetzkého do Jablonce, který v Opavě na podzim hostoval, stejně jako Joel Kayamba. Podle našich zdrojů je zájem i o další hráče a to o Matěje Hrabinu a Davida Puškáče, které stejně jako Kuzmanoviče láká do svých služeb ostravský Baník. Množí se také zájemci o služby stavebního kamene opavské obrany Jaroslava Svozila a také o útočníka Tomáše Smolu, který ve Slezsku zažil životní podzim.

Uvidíme jak to nakonec vše u opavského nováčka v zimní přestávce dopadne a s jakým kádrem a vedením vstoupí do jarní části ligové sezony