PREVIEW: Dokáže Slavia potrápit Sevillu?

Ve čtvrtek 7.3. nám startují první zápasy osmifinále Evropské ligy, kterého se účastní i jeden český celek. Tím je pražská Slavia, která si v první vyřazovací části možná až s přehledem poradila s prvním celkem belgické Jupiler League. Dvojutkání po výsledcích 0:0 a 1:4 znamenalo postup pro Slavii, která se v osmifinále střetne se známým celkem.

Tím je španělská Sevilla. Že se nebude jednat o lehkého soupeře je zřejmé. Sevilla Evropskou ligu vyhrála nedávno třikrát po sobě pod vedením trenéra Unaie Emeryho. Další pikantností může být souboj s golmanem Vaclíkem, který branku Sevilly hájí. Aktuálně se však Španělům v lize úplně nedaří. Nachází se šestém místě, které zaručuje „pouze“ předkolo Evropské ligy. Z posledních pěti utkání dokázali vytěžit jediný bod, a to je třeba říci, že hráli se slabšími soupeři, vyjma Barcelony. Včera dokonce padli na hřišti poslední Huescy 1:2. To Slavii se v lize daří o dost lépe. Drží si prozatím první příčku před Viktorií Plzeň. Poradila si s nevyzpytatelným Slováckem 4:0 a dnes ve vršovickém derby bez problémů 3:0 s Bohemians 1905. Marodka Slavii také nijak netrápí, takže se může plně pod vedením trenéra Trpišovského připravovat na toto velmi důležité utkání.

Dokáže Slavia vyzrát na reprezentačního brankáře Vaclíka a postoupit přes Sevillu, to nám napoví již první utkání hrané 7.3. na hřišti soupeře. Odveta je na programu o týden později.

 

PREVIEW:

Sevilla usiluje o čtvrtý triumf v Evropské lize, kde letos dokázala vyhrát všech sedm domácích utkání na stadionu Sáncheze Pizjuána s celkovým skóre 24-1. Nedostatkem sebevědomí tak jistě domácí celek před soubojem s nováčkem vyřazovacích bojů Slavií Praha netrpí.
Domácí mají tuto soutěž velmi rádi. Bez zápasů se španělskými protivníky zde totiž vyhráli už 18 domácích utkání v řadě. Typické jsou pro ně rychlé vstupy do utkání a v posledních pěti případech vedli Španělé již v poločase. Ve třech z nich pak dali úvodní gól utkání v prvních deseti minutách.
Slavia je v těchto bojích sice nováčkem, ale její poslední výhra v Genku 4-1 dokazuje, že rozhodně není úplně bez šance. Na druhou stranu se ovšem jednalo pouze o třetí vítězství Slavie v posledních 26 venkovních zápasech v evropských pohárech (3-10-13).
Ve čtyřech z předchozích pěti soutěžních venkovních utkání dala Slavia minimálně dvě branky (4-0-1). Je tedy zřejmé, že tento tým dokáže dělat svým soupeřům problémy i venku. Pražskému celku se navíc něco podobného povedlo i při svých dvou posledních zápasech EL ve Španělsku. V sezóně 2017/18 se jednalo o remízu 2-2 na půdě Villarrealu a v ročníku 2009/10 zase o výsledek 1-1 ve Valencii.
Hráči ke sledování: Wissam Ben Yedder dal úvodní branku zápasu v prvním poločase ve třech posledních zápasech Sevilly v EL. Bez zápasů kvalifikačních kol mu patří titul nejlepšího střelce soutěže se šesti góly.
Milan Škoda pomohl k výhře nad Genkem dvěma góly. Střelecky se prosadil i v posledním venkovním utkání Slavie.
Statistika: Oba celky se prosadily pouze v jednom z posledních pěti zápasů Sevilly v Evropské lize.
V každém z posledních pěti venkovních zápasů Slavie byly v prvním poločase uděleny minimálně dvě žluté karty.
Při posledních čtyřech prohrách v evropských pohárech nedala Slavia ani gól.