Je obecně známo, že NHL občas připraví silné příběhy týkající se jak hráčů, tak i fanoušků. Jeden takový příběh si na poslední den letošní základní části připravil nováček ve službách Montrealu.

Canadiens, tradičnímu kanadskému klubu, v závěru základní části již o nic velkého nešlo, neboť šance na play-off byla již dávno ta tam, a tudíž nebylo divu, že dostali možnost zapojit se do uktání i hráči, kteří během sezóny dostali šancí buď velmi málo, anebo vůbec žádnou, jako to bylo v případě Ryana Poehlinga.

Dvacetiletý americký forward si v zápase proti Torontu připsal svůj první start v nejvyšší kanadsko-americké soutěži a na svůj start již do smrti nezapomene. Hned v první třetině si tento hráč připsal z první střely premiérovou branku. To mu však nestačilo, a když dvě minuty před koncem hrací doby dal skóre podobu 5:5 a dovršil tím tak hattrick, bylo jasné, kdo si odnese cenu pro nejlepšího hráče uktání.

Tento souboj nakonec dospěl až do nájezdů. První tři série nájezdů nerozhodly, když se za hosty z Toronta trefil mladý Matthews a za domácí vyrovnal Drouin. Za odměnu tak kouč Canadiens poslal do čtvrté série právě hrdinů dosavadního průběhu zápasu Poehlinga, který se mu odvděčil rozhodujícím najezdem.

Po takovéto premiéře ležela celá hala Bell Center Poehlingovi u nohou a on nejspíše ani nechápal, co se to vlastně událo.

Tento hráč se tak po 76 letech stal prvním hráčem Canadiens, kterému se tento husarský kousek hattricku při úvodním zápase povedl.

Doufejme, že nám nadcházející play-off přinese ještě mnoho překonaných rekordů.