Voráček a Hertl asistovali, debut Libora Hájka

Noc z pátku na sobotu byla okořeněná několika zajímavými duely zápasů NHL. Do akce se pustilo celkem šestnáct týmu. Voráček zaznamenal tři asistence,  a velká premiéra pro Libora Hájka

BUFFALO SABRES VS PITTSBURGH PENGUINS

Oba týmy bojují o postupovou osmičku, blíže k tomu mají tučňáci. Právě proto byl zápas vyrovnaný až do posledních minut. Do vedení se dostali domácí, když se v čase 3:09 trefil Eichel, čímž otevřel gólový účet. Ze vstřelené branky se neradoval dlouho, jelikož o necelou minutu později vyrovnal na 1:1 Bjugstad. Přesilovou hru využil ve třinácté minutě Sheary a Buffalo po dvaceti minutách vedlo 2:1. Ve druhé periodě se podařilo Pittsburghu utkání otočit na svojí stranu, když Hornqvist a následně Crosby využili početní výhodu. Utkání už pomalu směřovalo do konce, když v čase 57:28 vyrovnal na 3:3 Montour a tím poslal utkání do prodloužení, ve kterém rozhodující branku vstřelil Sheary, který tak zaznamenal druhou branku a třetí kanadský bod v zápase. Dominik Simon si v zápase připsal jednu asistenci. Buffalo porazila Pittsburgh 4:3p.

Top 3
Sheary (2+1), Montour (1+1), Crosby (1+1)

1.hvězda utkání: Conor Sheary
2. hvězda utkání: Linus Ullmark
3. hvězda utkání: Brandon Montour

NEW JERSEY DEVILS VS PHILADELPHIA FLYERS

Tyto dva týmy mají aktuálně úplně jiné ambice. New Jersey Devils pomýšlejí na další sezónu a tu letošní musejí dohrát jen z nutnosti, jelikož na postupovou příčku ztrácí šestnáct bodů, naopak Philadelphia bojuje o postup do play-off. Ztrácejí pouze šest bodů. V tomto utkání především exceloval Jakub Voráček, který strávil na ledě 15:19 minut a při tom si připsal tři asistence. Díky tomu také jeho tým porazil New Jersey Devils 6:3.

Top 3
Van Riemdsdyk (2+1), Severson (1+2), Voráček (0+3)

1.hvězda utkání: James van Riemsdyk
2. hvězda utkání: Jakub Voráček
3. hvězda utkání: Claude Giroux

NEW YORK ISLANDERS VS WASHINGTON CAPITALS

Od prvních minut byl zápas velmi vyrovnaný a zdaleka to nevypadalo na žádnou kanonádu, co se týče branek. Úvodní branka padla sice ve třetí minutě, když se trefil Kuhnhackl, ale na další gól si diváci museli počkat až do začátku třetí třetiny. V čase 43:26 se trefil český třiadvacetiletý útočník Jakub Vrána, kterému asistoval Backstrom, ale také další česká hráč Michal Kempný. Později na 2:1 pro Washington zvyšoval v přesilové hře Ovechkin. V závěrečných minutách třetí periody se domácí rozhodli sehrát power play, hru bez gólmana, ale to se jim vůbec nepovedlo a tak Oshie upravil na konečných 3:1 pro Washington.

Top 3
Oshie (1+1), Kuhnhackl (1+0), Vrána (1+0)

1.hvězda utkání: Alexandr Ovečkin
2. hvězda utkání: Nicklas Bäckström
3. hvězda utkání: Thomas Greiss)

NEW YORK RANGERS VS MONTREAL CANADIENS

Velká premiéra pro Libora Hájka, to byl zápas mezi New Yorkem Rangers a Montrealem Canadiens. Mladičký Hájek na ledě strávil 17:35 minut a během toho zkusil dvakrát ohrozit Price. Z první vstřelené branky se radovali domácí, když se přesně trefil Namesnitkov. Na vyrovnávající branku si všichni v hale museli počkat do druhé periody, kdy se ze vstřelené branky radoval Gallagher, asistenci si připsal slovenský hráč Tatar a kanadský obránce Benn Jo. V čase 34:38 otočil vedení na stranu Montrealu Armia, který vstřelil ve třetí třetině další dvě přesně trefy a mohl se tak radoval z hattricku, ale také z vítězství svého týmu. Rangers podlehl Montrealu 2:4.

Top3
Armia (3+0), Skjei (0+2), Gallagher (1+0)

1.hvězda utkání: Joel Armia
2. hvězda utkání: Carey Price
3. hvězda utkání: Vladislav Naměstnikov

CAROLINE HURRICANES VS ST. LOUIS BLUES

Tento zápas patřil především domácímu týmu, který svého soupeře nepustil takřka k ničemu. Sice do vedení se jako první dostali hosté, když se v sedmé minutě prosadil Sundqvist, ale později dokázali hráči Caroliny otočit vývoj utkání na svojí stranu. Po čtyřiceti minutách vedli sice jen o jednu branku, ale v závěrečné periodě přidali další dvě přesně trefy. Carolina porazila St. Louis Blues 5:2.

Top 3
Aho (1+1), Faulk (1+1), Dunn (1+1)

1.hvězda utkání: Sebastian Aho
2. hvězda utkání: Jordan Staal
3. hvězda utkání: Nino Niederreiter

WINNIPEG JETS VS NASHVILLE PREDATORS

V hale Bell MTS Place, sledovalo utkání mezi Winnipegem a Naschvillem 15 321 diváku, kteří si na úvodní branku museli počkat až do šestnácté minuty, kdy se trefil Arvidsson a poslal Nashville do vedení. Ve druhé periodě padly celkem tři góly a tak po čtyřiceti minutách byl stav nerozhodný 2:2 Leckdo by řekl, že třetí třetina byla opatrná a velmi vyrovnaná, ale opak byl pravdou. Diváci byli u vytržení, a branek padalo spousty i do prázdné branky. Nakonec domácí Winnipeg porazil Nashville 5:3.

Top 3
Hayer (1+2), Scheifele (1+2), Wheeler (1+2)

1.hvězda utkání: Laurent Brossoit
2. hvězda utkání: Blake Wheeler
3. hvězda utkání: Kevin Hayes

ANAHEIM DUCKS VS VEGAS GOLDEN KNIGHTS

Souboj mezi Anaheimem a Vegasem byl jasný důkazem, že domácí již na play-off nedosáhnou, naopak Vegas o něj stále ještě bobuje. V zápase především vynikal skvělými zákroky Marc-André Fleury, který zavřel svojí branku na několik západů (34 zákroků) a vychytal Golden Knights vítězství 3:0 na ledě Anaheimu.

Top 3
Eakin (1+0), Tuch (1+0), Karlsson (1+0)

1.hvězda utkání: Marc-André Fleury
2. hvězda utkání: Troy Terry
3. hvězda utkání: Devin Shore

SAN JOSE SHARKS VS COLORADO AVALANCHE

Velmi napínavé, vyrovnané a především vyhrocené utkání se odehrálo v SAP Center v San Jose, mezi domácími žraloky a Coloradem Avalanche. Zápas měl spád. Úvodní gól vstřelil v páté minutě Sorensen a domácí tak po první třetině drželi jednobrankové manko. Ve druhé periodě na 2:0 navyšoval Meier, ale o chvilku později snižoval na 2:1 Zadorov. Duel byl natolik vyrovnaný, že se bojovalo opravdu o každý metr ledu. V závěrečných vteřinách druhé periody se prosadil Sorensen, kterému přihrával český útočník Tomáš Hertl, který na ledě v utkání strávil celkem 20:08 minut. Ve třetí části padly celkem tři branky a tak se nakonec z hubeného vítězství radovali žraloci, kteří porazili Colorado 4:3.