Příběh Andrew Robertsona

Životní příběhy hráčů k fotbalu neodmyslitelně patří, neboť často ukazují i to, jak se někdo z těch nejchudších poměrů stal hvězdou světového kalibru. Dnes se zde podíváme na příběh vcelku podobný, ale také diametrálně odlišný.

Psal se rok 2012, když osmnáctiletý Skot Andrew Robertson kopal třetí ligu za skotský Queen’s Park, což byl amatérský klub, takže na plat nemohlo být pomyšlení. V těchto dobách mohl Robertson pomýšlet leda tak na to, že by to za několik let mohl třeba i dotáhnout do nejvyšší skotské ligy. V této době si Robertson na živobytí vydělával na domovském stánku Glasgow Rangers, kde zvedal telefony a vyřizoval objednávky na zápasy či koncerty. V této době se o tohoto hráče staral jakýsi Andrew McGlennan, který věděl, že Robertsonovým snem je zahrát si anglickou Premier League.

Fotbalově se tomuto levému obránci naskytla šance v Dundee United, odkud se následně dostal do Hullu City, s nímž se 3 roky pohyboval na hraně Premier League, z níž 2x spadl a 1x do ní s tímto klubem postoupil. Pomalu se tak Robertson začal stávat na Ostrovech známým fotbalistou, ale stále nemohlo být řeč o hvězdě. Změna přišla, když Klub z Anfield Road v roce 2017 hledal hráče na posilnění kraje obrany. V hledáčku Reds sice nejdříve byl Ben Chilwell z Leicesteru City, ale z toho nakonec sešlo. Právě v tuto chvíli vedení Liverpoolu trochu zariskovalo a zkompletovalo přestup v ceně 8 milionů Liber právě s Robertsonem, pro tohoto hráče šlo o splněný sen!

Současný levý bek Reds se také rozpovídal pro Liverpool Echo, že ze začátku probíhala jednání pouze mezi kluby a jeho agentem, jelikož se on sám nechtěl nechat rozptylovat. Když však přišla nabídka z Liverpoolu, nemusel nad ní tento obránce ani přemýšlet a šel do toho. Ihned po přestupu udělal na Robertsona skvělý dojem kouč Jürgen Klopp, který ho seznámil s plány do budoucna, čímž Robertsona fascinoval. Po prvním uktání za Liverpool se cítil poctěn a také velmi šťasten, že jeho usilovná letitá dřina někam vedla.

Dnes slouží příběh tohoto 25 letého Skota jako inspirace pro mnoho mladých lidí, neboť pojednává o tom, že se na vrchol člověk může dostat de facto kdykoliv nezávisle na věku.

Do dnešního dne odehrál Robertson v dresu Liverpoolu během dvou sezon 78 utkání ve všech soutěžích, vstřelil v nich 1 branku a mohl nad hlavou zvednout ušatou trofej pro vítěze Ligy mistrů 2018/19