El Clásico v odvetě semifinále Copa Del Rey zvládla na Santiago Bernabeu lépe Barcelona, která zvítězila 3:0 a po remíze z prvního zápasu 1:1 postupuje do 5. finále Copa Del Rey v řadě. Dnes platí, že vyhrál šťastnější tým, jelikož Real přehrával Barcelonu celý první poločas, by v tlaku, ale díky famoznímu Ter Stegenovi nedokázal vstřelit branku. V obrovských šancích pohořeli Vinícius i Benzema. Hned na začátku 2. poločasu se po přihrávce Dembeleho trefil trápící se Luis Suarez. Když  v 62. minutě vychytal Ter Stegen tutovku Sergia Reguillona a driblink Viníciuse neskončil golem, tak přišly chvíle Barcelony. Nejdříve si míč do vlastní branky srazil Varane a pár minut poté potrestal faul Casemira proměněnou penaltou dnešní dvougolový střelec Luis Suarez. Barcelona je tak 1. finalistou letošního ročníku Copa Del Rey a v cestě za 5. titulem v řadě ji může zastavit pouze vítěz druhého semifinále Valencia – Betis