Vyjádření právníka Jana Hušbauera

Po zákeřném útoku na Jana Hušbauera, bratra záložníka Slavie Praha Josefa Hušbauera, zvažuje jeho první zástupce podání trestního oznámení za pokus o vraždu. nebýt totiž včasného příjezdu záchranné služby a policie, tak už Jan Hušbauer nemusel být mezi živými.

 

Vyjádření Júliuse Kramariče, právního zástupce Jana Hušbauera

Policie dnes poprvé mého klienta vyslechne. Samozřejmě v přítomnosti ošetřujícího lékaře. Pak bude záležet na jejích závěrech a státním zástupci. Jsem z toho otřesen, nikdy během své advokátní praxe jsem se s něčím podobným nesetkal. A Honzův táta je stále špatný, když slyšel, že synovi šlo o život a jen promptní pomoc hráče Radlíku a rychlý zásah lékařů zabránil nejhoršímu a zachránil mu život. I tak hrozí, že můj klient může nést trvalé následky. Jde skutečně o hmat, který cvičí a používají příslušníci speciálních vojenských jednotek. Chytit protivníka zezadu za krk, zmáčknout mu ukazovákem a prostředníkem ohryzek a paralyzovat ho. Nebo zabít. Něco takového se děje opravdu jen na frontové linii. Anebo při likvidací teroristy střílejícího do davu. Přitom toho hmatu použil brankář, který je zároveň zápasníkem MMA a ví, že tyto chvaty jsou zakázány i v kleci. Nebýt hráče domácího mužstva, který Honzovi vymáčkl ohryzek zpátky, mohla následovat smrt.

Vyňatek ze článku na sport.cz

Útočník, který je nejen zápasníkem MMA, ale i členem tvrdého jádra sparťanských ultras, zaútočil na Jana Hušbauera i proto, že jeho bratr Josef přestoupil po návratu z hostování v italském Cagliari v lednu 2016 ze Sparty do Slavie, největšímu letenskému rivalovi.

Článek o průběhu celého incidentu najdete ZDE